Danışan Görüşleri

 • Vildan Cevahir
  İsim: Vildan Cevahir, Eğitim Geçmişi: Koç Üniversitesi, Psikoloji ve Ekonomi Bölümü, Kabul Aldığı Okullar: Columbia University, Teacher's College, MA in Clinical Psychology, University of Roosevelt, MS in Clinical Psychology "Bir psikoloji öğrencisi olarak, Canan Hanımla ilk görüşmemde, kendimi onunla Freudyen anlayışı ve psikanalizi tartışırken buldum. “Neden insan bu kadar karanlık ve korku dolu algılanmak zorunda, kendi potansiyelimize daha çok inanmamız gerekiyor.” diyerek tartışıyordum kendisiyle. Zamanla o pembe apartmandaki, haftalık görüşmelerimiz benim yurt dışı başvurularımdan da öte aramızda psikoloji ve psikanalize dair beyin fırtınaları ve paylaşımlarımızla taçlandı. Canan Hanımla çalışmama başlayalı tam 10 ay geçti. Ve ben hayatımda, tam da en başta sorguladığım psikanalizi aslında ne kadar da benimsediğimi gördüm. Her zaman kendimi tanıma yolunda beni cesaretlendiren, kendi içsel ve akademik yolculuğumun ilk kıvılcımlarına ve yönlendirmelerine, Canan Hanım gibi anlayışlı, analitik ve self-determined biri ile başladığım için çok mutlu ve minnettarım. Columbia Üniversitesi’nden kabul almamda tam da bu sürecin çok etkili olduğuna inanıyorum. Canan Hanım'la çalışmak sadece yurt dışı başvurusu yapmak değil, kendinizin de farkında olabilmek..."
  Vildan Cevahir
  Columbia University, MA in Clinical Psychology
 • Utku Önsipahioğlu
  İsim: Utku Önsipahioğlu Mezun olduğu okullar: Robert Kolej, Koç Üniversitesi Kabul aldığı okul: Chicago Booth School of Business, Full-Time MBA Program "MBA başvurularında en önemli nokta kendinizi çok iyi tanımak ve bunu başvurduğunuz okula en iyi şekilde aktarabilmek. Canan’ı başkalarından ayıran ve böylesine başarılı olmasını sağlayan en önemli etken de işte bu noktada ortaya çıkıyor. Canan, psikoloji backgroundu sayesine çok iyi karakter analizi yaparak hedeflerinizi ve öne çıkan özelliklerinizi anlamanızı ve başvurularınızı okulların beklentilerine göre şekillendirmenizi sağlıyor. Yurtdışında top-tier MBA programlarına girmek zor olduğu kadar ve stresli de bir süreç. Canan başvuru sürecindeki desteğinin yanı sıra sizi bir psikolojik danışman olarak da dinliyor ve stresli anlarınızda sürece daha sağlıklı bakmanızda size yardımcı oluyor. Stres seviyenizi kontrol edebilmeniz özellikle mülakat aşamasındaki başarınızda kritik bir rol oynuyor. Kendisine hayatımın bu zorlu döneminde bana destek olduğu için çok teşekkür ediyorum."
  Utku Önsipahioğlu
  University of Chicago - Booth School of Business
 • Şeyma Cevahir İnşaat Programı Amerika
  İsim: Şeyma Cevahir Mezun olduğu okullar: İstanbul Teknik Üniversitesi SUNY Çift Diploma İnşaat Mühendisliği Kabul aldığı okullar: Columbia University GSAPP MS in Real Estate Development, New York University MS in Real Estate Development, Georgetown University Masters in Real Estate, Cass University MSc in Real Estate Investament "Yurt dışı yüksek lisans programlarına başvurmak oldukça zorlu bir süreç. Master icin araştırmalara basladigim ilk zamanlarda kendi basima halledebilecegimi zannediyordum. Fakat işin içine biraz girdikçe o kadar da basit bir süreç olmadığını farkettim. Özellikle birden fazla okula basvuracaksaniz prosedür gittikce zorlasiyor. Çok zaman geçmeden Canan Hanım’la bir görüşme ayarladim. Gerçekten ilk gorüşmeden itibaren size bu süreçte fazlasıyla yardımcı olabileceğinin hissini veriyor. Aynı zamanda realistik kararlar almanız konusunda size yönlendiriyor. Canan Hanım, yurtdışı master programlarının içeriği konusunda da cok bilgili, özellikle de Amerika başvurularında. Personal Statement, CV ya da essay hazırlama konusunda çok başarılı. Başvuru sürecimde her hafta Canan Hanım’la gorüştüm, cok düzenli ve sistematik çalıştık. Bu da Canan Hanım’ın en hoşuma giden yönlerindendi. Canan Hanım’la birlikte toplamda 4 okula başvurdum ve dördünden de kabul aldim. Bu başarı benim olduğu kadar aynı zamanda bana bu süreçte eşlik eden Canan Hanım’ın da başarısı diyebilirim. Bu sürecin stresini minimuma indirmek istiyorsaniz Canan Hanım’ı kesinlikle öneriyorum ve kendisine tüm desteği için çok teşekkür ederim."
  Şeyma Cevahir
  Columbia MS in Real Estate Development
 • Sevinç Özçelik
  İsim: Sevinç Özçelik Mezun olduğu okullar: Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü, Koç Lisesi Kabul aldığı okullar: Columbia University Business School MBA Program (J-Term) "Canan, hayatıma anlam katan, beni en doğru şekilde yönlendiren, kendimi daha iyi tanımamda büyük emeği gecen, ne yalnız kariyer danışmanı, ne yalnız psikolog, ne yalnız iyi bir koç ama bunların tamamından çok daha fazlası, çok iyi niyetli bir insan. Çok çalışkan, anlayışlı, akıllı, zamanını çok iyi ayarlayan, emek veren, bilgili ve yönlendirici bir danışman. Canan’a iki çok yakin arkadaşımın yönlendirmesiyle ulaştım ve ilk tanıştığımızda onunla çalışmam gerektiğini anladım. GMAT’e hazırlanırken yönlendirmeleri, hatta zorlamalarıyla başlayan uzun soluklu maceramızda ona tamamen güvendim ve gözüm hiç arkada kalmadı. Bana her aşamada gözünü kırpmadan verebileceğinin en iyisini verdi ve kişisel gelişim anlamında onunla ciddi bir yol katettim. Yalnız okullara başvururken değil, okula kabul aldıktan sonra da en büyük yönlendiricim oldu. Yurtdışı başvuruları yapanlar için büyükk bir değerdir Canan. Umarım bana benzer hedefleri olan herkesin onla tanışma ve çalışma fırsatı olur. Sevgiyle kalın. "
  Sevinç Özçelik
  Columbia Business School
 • Serra Aşkın - Amerika'da Mimarlık Programları
  İsim: Serra Aşkın Mezun olduğu okullar: Üsküdar Amerikan Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Kabul aldığı okullar: Parson's - The New School of Design (burslu), University College London (UCL), Architectural Association (Mimarlık Programları) "Yurtdışı yüksek lisans başvurularının ne kadar yorucu ve kafa karıştırıcı olduğunu bildiğimden, bu sürece Canan'ın deneyimi ile atılmak benim için işi en baştan çok kolaylaştırdı. Ben daha tam olarak ne istediğimi bilmezken, Canan doğru sorular ve ufak yönlendirmelerle kafamdaki bulanıklığı ortadan kaldırmama yardımcı olup, süreci oldukça sorunsuz ilerletti. Kurumların başvuruda neler beklediğini çok iyi bilmesi, özellikle niyet mektubu düzenlemesi ve diğer başvuru malzemelerinin hazırlığında oldukça net ve amaca yönelik sonuçlara varmamızı sağladı. Bir mimar olarak, daha çok teorik bölümlere başvurmuş olsam da, kurumun beni en iyi şekilde değerlendirmesi için, kendisinin katkıları ile seçtiğim işlerle portfolyomu tamamlamamın; başvurduğumuz üç okuldan da olumlu yanıt almamızda büyük etkisi olduğundan eminim. Canan'a yardımları ve sürekli desteği için çok teşekkür ederim."
  Serra Aşkın
  University College London, Architecture
 • İsim: Serhat Bölükbaşı  Mezun olduğu okul: Boğaziçi Üniversitesi  Kabul aldığı okullar: INSEAD & Northwestern Kellogg, Full-Time MBA program "Başarılı bir MBA başvuru süreci için iki konuyu en iyi şekilde yönetmek gerekiyor: Doğru okula doğru şekilde başvurmak  Başvurulacak okulların doğru bir şekilde seçilmesi çok önemli. Aksi takdirde beklentileriniz ile örtüşmeyen veya kabul alma ihtimaliniz düşük olan okullara başvurma riskiniz mevcut. Canan, okullar ve programlar hakkında geniş bilgiye sahip bir danışman olması sayesinde sizin yetkinlikleriniz ile okulların beklentilerini birlikte dikkate alarak kabul alma olasılıklarını en gerçekçi şekilde değerlendirirken aynı zamanda beklentileriniz ile örtüşecek en doğru okullara başvurmanızı sağlıyor.  İyi bir başvurunun temelindeki en önemli konu ise kendinizi en iyi şekilde tanıyıp bunu en iyi şekilde yansıtabilmektir. Bu noktada, çok iyi bir danışman olmanın ötesinde çok iyi bir psikolog ve dinleyici de olan Canan, kendinizi en iyi şekilde tanımanıza yardımcı olarak beklentinin oldukça ötesine geçiyor. Son olarak başvurunuzun anlatmak istediklerinizi en sade ve anlaşılır bir şekilde yansıtması da oldukça önemli. Canan, bu konuda başarılı akademik geçmişi sayesinde en iyi geribildirimi zamanında ve titiz bir şekilde sağlayarak böylesine stresli bir sürecin mümkün olan en rahat ve başarılı şekilde yönetilebilmesinde oldukça önemli bir rol oynuyor."
  Serhat Bölükbaşı
  Northwestern Kellog MBA
 • Selim Demirci
  İsim: Selim Demirci Mezun olduğu okullar: Koç Lisesi, Koç Üniversitesi Kabul aldığı okul: London Business School, Masters in Management
  "Üniversitemin son senesinde gitmeye karar verdiğim Master programları için Canan Hanım'dan destek aldım. Beraber çalışmaya başladığımızda hangi okulda ne okumak istediğim konusunda emin degildim. Canan Hanım'la yaptığımız haftalık toplantılarda beraber belirlediğimiz hedefler doğrultusunda şu anda üniversite sonrası için en doğru kararı verdiğimi hissediyorum. Canan Hanım başvuru sürecinde A'dan Z'ye her türlü soruma ve sorunuma çözüm bulmaya çalışmak bir yana, bu süreçte ihtiyacim olan moral desteğini de bana verdi.
  Gelen kabullerden sonra yapmam gereken üniversite tercihi için ise detaylı karşılaştırmalar sonucunda, şu anda kariyerimi en olumlu etkileyecek okula karar vermeme yardımcı oldu.
  Canan Hanım, üniversite ve Master başvuru süreci için herkese gözüm kapalı önereceğim bir danışman."
  Selim Demirci
  London Business School
 • Sedef Tahtasakal MBA
  İsim: Sedef Tahtasakal, Eğitim Geçmişi: Robert Kolej, Sabancı Üniversitesi, Kabul Aldığı Okul ve Şirket: Cornell Johnson MBA'18, McKinsey & Company. "MBA’imi tamamlamama çok kısa bir süre kalmışken, Canan’ın başvuru sürecindeki yönlendirmesinin değerini daha iyi anlıyorum. Canan sürece başlarken öncelikle danışanını anlamaya vakit ayırıyor; programlar hakkındaki kapsamlı bilgisi sayesinde benim hedeflerim ve beklentilerimle uyuşan programı seçmeme destek oldu. Okullara başvururken her okulun kültürüne ve beklentilerine göre başvurumu şekillendirmede güçlü ve zayıf yanlarımı nasıl kullanabileceğimi anlamama yardımcı oldu. Canan’ın bu konuda özellikle çok başarılı olmasını psikoloji eğitimi olmasına bağlıyorum; her konuşmamızda kendimle ilgili daha bilinçli olmamı sağladığı gibi bu zor süreçte sırtımı rahatlıkla yaslayabileceğim, güvendiğim bir arkadaş oldu. Canan’ın danışmanlığı sayesinde benim beklentilerimi karşılayan ve hedeflerime bir adım daha yaklaşmamı sağlayan, aynı zamanda benim karakterime uyan bir okulda muhteşem bir iki yıl geçirdim. Kendisine bu süreçte bana sağladığı destek için teşekkür eder, MBA sürecinde danışmanlık almak isteyen herkese tavsiye ederim."
  Sedef Tahtasakal
  Robert Kolej, Sabancı University, Cornell Johnson Business School, McKinsey & Company
 • Sedef-Ozoguz
  İsim: Sedef Özoğuz Mezun olduğu okullar: MEF International, York University Kabul aldığı okul: University College London, Masters in Decision Sciences “University College London’da girdiğim master programına Pavlov’s Partner’ın kurucusu sevgili Canan Hanım’dan destek alarak başvurdum. Canan Hanım sıcak ve anlayışlı yaklaşımıyla, psikolojik yardımlarıyla ve üniversite programlarıyla ilgili geniş birikimiyle bana çok yardımcı oldu. Kendisiyle tanışmak bile başlı başına büyük bir zevk. Kendisi için en uygun programı seçmek ve o programa kabul edilmek isteyen her öğrencinin Pavlov’s Partner’dan destek almasını ısrarla öneririm.”
  Sedef Özoğuz
  University College London, Decision Sciences
 • Öykü Arda - NYIT Referans
  İsim: Öykü Arda Mezun olduğu okullar: Sarıyer Doğa Koleji, Bahçeşehir Üniversitesi Kabul aldığı okullar: New York Institute of Technology (MS in Environmental Technology and Sustainability) & City University of New York (MS in Sustainability) “Master başvurusu yapmaya karar verdikten sonra, Canan Hanım gibi iyi bir danışmandan destek almam bu zor süreci hem profesyonel hem de kişisel anlamda çok başarılı bir şekilde yönetmemi sağladı. Özellikle bir mimarlık öğrencisi olarak mimarlık vb sanatsal geçmiş isteyen bölümlere başvurmanın zorluğunu okuyanlar bilirler, çalışmalarınızı bir araya getirip bir portfolio oluşturduktan sonra bile bir anda her bir projenize geri dönüp eklemeler yapmak ve değiştirmek istersiniz, kendinize güvenseniz mi bilemezsiniz.  Ben tam da bu ikilemleri yaşarken ihtiyacım olan desteği Canan Hanım’dan aldım. Daha sonrasında da birlikte hedeflerimi ve okulları belirleyerek, programlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ettik. Canan Hanım okullari çok iyi biliyor, essay, CV hazırlama konularında çok bilgili. Tüm bunlar birleşince doğru kararı vermek ve başarılı sonuçlar almak çok daha kolay oluyor. Kariyer planı yapmak isteyen her kişinin Canan Hanım’dan danışmanlık desteği almasını gözüm kapalı öneririm ve kendisine, bana olan tüm desteği için teşekkür ederim.”
  Öykü Arda
  New York Institute of Technology, Urban & Regional Design
 • Melike Dertli, Boğaziçi Üniversitesi, Duke University
  İsim: Melike Dertli Mezun olduğu okullar: Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Kabul aldığı okullar: Duke University, MS in Management (Burslu), Boston Questrom, MS in Management Pek çok son sınıf öğrencisi gibi mezun olduğumda ne yapacağım sorusuyla ilk karşılaştığımda Canan’la kesişti yolum. Uzun soluklu yolculuğumuz kariyer danışmanlığı ile başladı, yurtdışı eğitim danışmanlığı, zaman zaman ise psikolojik danışmanlık olarak ilerledi. Canan hem çok bilgili ve profesyonel hem iyi niyetli ve soğukkanlı bir de üzerine dakik ve çalışkan. Internet üzerinden ulaştığım bir danışmanımın böylesi özelliklerde bir profesyonel olması süreçteki en büyük şansım oldu. Kendisi, kendimi tanımamı, kendime uygun programlar bulmamı ve bu programlardan kabul almamı sağladı. GMAT’e çalışırken ki yönlendirmeleri, holistik başvuru sistemine olan hakimiyeti, okullar hakkındaki ince bilgileri ve mülakat sürecindeki desteği sayesinde imkansız görünen hedeflerime başarıyla ulaştım. Şimdilik kabulüm gelmiş olsa da bir sonraki adımda kariyer yönlendiricim olarak danışmanlığının süreceğinden hiç şüphem yok. Benzer mezuniyet öncesi kararsızlıklardan geçen son sınıfların Canan’la çalışarak kendilerini keşfedeceği, hedeflerine ulaşacağı bir süreç geçirmelerini diliyorum. Sevgiler herkese!
  Melike Dertli
  Duke University, MS in Management
 • Mehmet İğnebekçili Columbia Business School
  İsim: Mehmet İğnebekçili Mezun olduğu okullar: Robert Kolej, Boğaziçi Üniversitesi Kabul aldığı okul: Columbia Business School, Full-Time MBA Program "Başarılı bir MBA başvuru sürecinde iyi yürütülmesi gereken üç konu olduğuna inanıyorum: Birincisi doğru okul ve programı seçebilmek, yani amaçlarınıza uygun okulları anlayabilmek. İkincisi, kendinizi iyi bir iç gözlemlemeyle analiz ederek kişiliğinizin, hayatınızda yaptıklarınızın ve ileride yapmak istediklerinizin başvurduğunuz okullarla örtüştüğü noktaları ortaya çıkarmak. Üçüncüsü ise, tüm bu fikirlerinizi en etkili ve yalın bir şekilde okullara ifade edebilmek. Kendi başvuru sürecime baktığımda, Canan'ın bu üç konuda da bana çok önemli katkılar sağladığını görüyorum.  Sahip olduğu eğitim danışmanlığı tecrübesi ve psikoloji geçmişi sayesinde, Canan, kendiniz için en uygun okulları seçerken ve bu okullara başvururken kendinizi ve amaçlarınızı çok daha iyi tanıyıp anlamanızı sağlıyor. Canan'ın iletişim yeteneklerini uzun yıllardır bilen biri olarak, essay'lerinizde ve mülakatlarınızda, olabilecek en doğal, yalın ve etkili dili kullanmanızı sağladığını da söylemeliyim. MBA sürecinizde, profesyonel danışmanlık desteğinin ötesinde, sizi çok iyi tanıyan ve amaçlarınızı anlayan kişilerin yardımının ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz – Canan'a bana bu iki konuda da verdiği destek için çok teşekkür ediyorum."
  Mehmet İğnebekçili
  Columbia Business School
 • Gökçe İçmez Fotoğraf
  İsim: Gökçe İçmez Mezun olduğu okullar: Bornova Anadolu Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Kabul aldığı okullar: Duke University (MMS), IE Business School (Masters in Finance) "Lisans hayatımın sonuna geldiğimde her zaman hayalim olan iyi bir üniversitede yüksek lisans yapmayı gerçeğe dönüştürmeye karar verdim. Ama yurtdışında yüksek lisans başvurularının alışkın olduğumuz sistemden farklı olması gözümü korkutuyordu ve başvuruların altından tek başıma kalkamayacağımı fark etmemle danışman arayışına girmem bir oldu. Yaptığım araştırmalar sonucu Canan Hanım'dan bu zorlu süreçte destek almanın benim için en doğru karar olduğunu gördüm. Diğer yurtdışı eğitim danışmanlarının aksine Canan Hanım sizinle top üniversitelere başvuru esnasında birebir ilgileniyor, tercihlerinizin sizin gerçekten istediğiniz şey olup olmadığını irdelemenize yardımcı oluyor ve en önemlisi bütün bu süreç boyunca yaşayabileceğiniz en ufak bir kafa karışıklığı veya karamsarlık anınızda sizden desteğini hiç esirgemiyor. Kendisinin Psikoloji alanındaki altyapısı, başvuru esnasında sizin fark etmediğiniz güçlü yönlerinizi ve kabiliyetlerinizi keşfetmek için Canan Hanım'ı diğer danışmanlardan ayıran en önemli yetkinliklerinden biri. Canan Hanım'la görüşmelerinizden sonra kendinizi daha iyi tanımaya başlıyorsunuz ve süreç içinde hedeflediğiniz okullardan kabulleriniz gelince başarının tadına varıyorsunuz."
  Gökçe İçmez
  Duke University, MMS Program
 • Funda Özge Şahin
  İsim: Funda Özge Şahin Mezun olduğu okullar: Mersin Fen Lisesi, Ortadoğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kabul aldığı okullar: University of Michigan - Ross School of Business (Burslu), University of Virginia - Darden School of Business (Burslu), University of Texas Austin - McCombs School of Business (Burslu) (MBA Programları) MBA başvuruları oldukça uzun soluklu ve dikkatle yönetilmesi gereken bir süreç. Danışman-danışan ilişkisi de buradaki sonucun başarısını etkileyen en önemli kriterlerin başında geliyor. Ne mutlu bana ki, süreç başlamadan önce Canan Hanım’la yaptığımız telefon görüşmesi sırasında doğru danışmanı bulduğumu anladım. Çalışmamız süresince Canan Hanım farklı niteliklerini kullanarak bu stresli süreci benim icin çok eğlenceli, kendimi ve hedeflerimi yeniden keşfettiğim bir dönem haline dönüştürdü. Birden fazla okula başvururken, detaylarda kaybolmak çok kolay ancak Canan Hanim uzmanlığı ve verdiği güvenle doğru zamanda, doğru noktaya odaklanmamı sağladı. Tüm süreç boyunca, özellikle de mülakat hazırlığı süresince, psikolog kimliği ile beni her zaman motive ederek stresi çok daha iyi yönetmeme yardımcı oldu. Geriye dönüp baktığımda hem okulları ne kadar doğru seçtiğimizi, hem de AdCom’lara kendimi ne kadar doğru yansıttığımızı daha iyi anlıyorum. Canan Hanım AdCom’ların ne aradığını çok iyi biliyor ve essaylerin net ve hedefe uygun olmasını sağlıyor. Zaman geçtikçe sizi sizden daha iyi anlayan, gerektiğinde danışman, gerektiğinde psikolog, gerektiğinde kariyer koçu olarak danışanlarını yönlendiren Canan Hanım işini tutkuyla yapan, gerçekten çok özel biri. Onunla çalıştığım için çok mutluyum ve MBA başvurusu yapacak herkese Canan Hanım ile çalışmasını tavsiye ederim.
  Funda Özge Şahin
  University of Michigan, Ross School of Business
 • Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Referansları
  İsim: Erdem Eray Mezun olduğu okullar: University of Maryland Kabul aldığı okul: University of Michigan, Ross Business School, Full-Time MBA Program (burslu) "Canan, konusuna oldukça hakim ve okulların adaylardan beklentilerini çok iyi bilen bir danışman. Verdiği tavsiyelerle özellikle essaylerimin hem daha profesyonel hem de okulların beklentilerine cevap verecek şekle gelmesine yardımcı oldu. Bu süreçte sorduğu sorular ve yaptığı analizlerle kendimi daha iyi tanıyıp ifade etmeme katkı sağladı ve bu da mülakatlardaki özgüvenimi arttırdı. Teşekkürler.”
  Erdem Eray
  University of Michigan, Ross School of Business
 • Emine Özge Yıldırım Referans
  İsim: Emine Özge Yıldırım Mezun olduğu okullar: Samanyolu Gülbahar Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kabul aldığı okullar: Georgetown University, George Washington University, University of Southern California, Yeshiva University (LL.M Programları) "LL.M başvuruları oldukça yorucu ve kafa karıştırıcı bir süreç. Diğer master programlarının başvuruları gibi sınav sonuçlarına dayalı bir süreç olmadığından başvuru yazınız ve özgeçmişiniz belirleyici faktörler oluyor. Bu süreçte sizi anlayan ve kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmenize yardımcı olabilecek bir danışman ile çalışmazsanız pek olumlu sonuçlar alamayabilirsiniz. İşte, Canan Hanım tam bu noktada tüm özverisiyle benim en iyi versiyonumu ortaya koyabilmemi ve başvurumu komitenin ilgisini çekebilecek bir hale getirmemi sağladı. Bir psikolog olarak, gireceğim dil sınavı öncesinde beni sakinleştirerek ve cesatlendirerek hiç ummadığım kadar yüksek bir puan almama katkısı oldu. Siz de LL.M. başvurusu konusunda iyi bir danışmana ihtiyaç duyuyorsanız Canan Hanım’la çalışmanızı kesinlikle öneririm."
 • Ege Çavuşoğlu - Robert Kolej
  İsim: Ege Çavuşoğlu, Eğitim geçmişi: Robert Kolej, Kabul aldığı okul: Washington University in St. Louis (%100 Burs + Diğer Masraflar), Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
  "Lisans eğitimi için mühendislik okumayı düşünen biri olarak Amerika başvuru sürecinin beni en çok tedirgin eden kısmı “personal essay” denilen ve kendini ifade etmek için adaya verilen neredeyse tek şans olan yazı yazma bölümleriydi. CV’deki yaptıklarımı, aklımdaki düşünceleri ve ileride yapmak istediklerimi anlattığımda hem bana yol göstererek yardımcı olması, hem de oluşan bu düşünceleri yazıya dökmekte ustalığı ile Canan Abla bana çok yardımcı oldu. Başvurunun yanı sıra benimle benzer bir geçmişi olması bana yol göstermesinde gerçekçi ve doğru adımlar atmamıza olanak sağladı. Kendimi tanımak ve üniversitede yapmak istediğim şeyler konusunda onun deneyimlerinden faydalanmak bu sürecin rahat geçmesi için çok önemliydi. Teşekkür ederim!"
  Ege Çavuşoğlu
  Robert Kolej, Washington University in St. Louis
 • İsim: Cem Yılmaz Mezun olduğu okullar: Robert Kolej, Koç Üniversitesi Kabul aldığı okul: Columbia Business School, Full-Time MBA Program "MBA başvuru süreci, özellikle tam zamanlı çalışan kişiler için, çok yoğun ve ağır bir süreç. Birden fazla okula yapılan başvuruların çoklu ve farklı isteklerini yerine getirmek, başvuruda kendini iyi yansıtmak çok önemli. Canan bu süreci ve AdCom'ların ne aradığını çok iyi biliyor. Her şeyden önemlisi adayın kişisel yetkinliklerine odaklanarak onun karakteristiklerini en doğru ve vurucu şekilde öne çıkarıyor. Kendim ile ilgili anlatmaya çalıştığım ya da anlatamadığım bir çok konuyu Canan bütünsel bir şekilde benim başvurularımda toparladı. Büyük ölçüde onun yönlendirmesi ve geribildirimiyle ortaya çıkan hikayem sayesinde başvurduğum okullarda kendimi iyi temsil ettiğimi düşünüyorum. Bunlara ek olarak Canan'ın bu süreçte stres yönetimi konusundaki yardımı benim için en önemli şeydi. Bütün yardımları için Canan'a müteşekkirim."
  Cem Yılmaz
  Columbia Business School
 • Batu El
  İsim: Batu El, Mezun Olduğu Okul: Robert Kolej, Kabul Aldığı Okullar: Tulane University (%100 Eğitim Burslu), Fordham University (Kısmi Burslu), Purdue University, University of Toronto
  "Yurtdışında bir üniversiteye başvurmaya karar verdikten sonra, bir danışmanla çalışmanın gerekli olup olmadığını sorgulamıştım. Bir danışman ne yapar, ne işe yarar onu da bilmiyordum, başvuru süreci ile ilgili de çok az bilgim vardı. Sonunda risk almamak adına iyi bilen birisinden yardım almaya karar verdim. Ne yapsam, kiminle çalışsam diye düşünürken Ege ve Aytuğ(okuldan arkadaşlarım) beni Canan Abla ile tanıştırdı. Üst dönemlerimden bir sene önce dinlediğim “Benim danışmanım hiç yardımcı olmadı.” şikayetleri gözümü korkutmuştu. Bu yüzden danışmanı olumlu tavsiye eden birilerinin olması seçim aşamasında benim için önemliydi.
  12. Sınıfın ilk zamanları ben biraz gergindim. Okul araştırma, süreci anlamaya çalışma derken o vakte kadar hiçbir essay e başlayamamıştım. Nereye başvuracağıma dair de hala soru işaretleri vardı kafamda. Canan Abla ile bu konularda uzun uzun konuştuk. Beraber okulları inceledik. Seçtik. Gerekliliklerini öğrendik ve neyin ne zaman yapılacağını programladık. İlk aşamada Canan Abla süreci kısa zamanda kavramamı sağladı ve gerginliğimi üzerimden atmama yardımcı oldu.
  Sonrasında Canan Abla bana en çok essay lerimde yardımcı oldu. Bir danışmanlar danışanları için essay yazıyorlarmış miti dolanıyor ya hep ortalıkta. Bu yazıyı okuyan biri de merak ediyordur bu konuyu diye tahmin ediyorum. Öncelikle Canan Abla benim essay lerimi yazmadı. Ama en başta ne hakkında yazmam gerektiğini de onunla tartıştık, yazdıktan sonra nasıl daha etkileyici bir hale getirebileceğimi de, paragrafların düzeninin nasıl olması gerektiğini de. Bütün bu süreçlerden kendisi de geçmiş ve okulların kabul ofislerinde de görev yapmış olan birisi ile birlikte çalışmak, sorulan sorulara üniversitenin nasıl yanıtlar beklediğini anlamamı sağladı. Canan Abla’nın yardımı ile tamamlanan essay leri okullara yollamak benim de içime siniyordu.
  Bu ortaklaşa çalışma sonunda iyi ürünler çıkardığımızı düşünüyorum. Okullar da bu şekilde düşünmüş olacaklar ki, başvurduğum yerlerden olumlu yanıtlar aldım. Yapmam gerekenleri anlamakta zorlandığım, önemli kararlar vermem ve iyi ürünler ortaya koymam gereken bir dönemi Canan Abla’nın destekleriyle olabilecek en iyi şekilde geçirdiğimi düşünüyorum."
  Batu El
  Tulane University
 • Aytuğ Turanlıoğlu Foto

  İsim: Aytuğ Turanlıoğlu, Mezun olduğu okul: Robert Kolej, Kabul aldığı okul: New York Univesity Economics and Math Joint Major Program

  "Bu başvuru süreci boyunca Canan Abla ile çalışmak üzerimdeki baskının azalmasında çok yardımcı oldu, attığım her adımı danışma şansım olduğu için süreç boyunca acaba doğru mu yapıyorum diye düşünmek zorunda kalmadım. Sene başında New York University’den burs alamayacağım düşüncesi ile başvurmamayı planlıyordum. Canan Abla bana araştırmamı, bana uygun bir yer olduğunu söylediğinde nasıl olsa burs alamam ama bakayım diye araştırdım, okulu kendime çok uygun bulunca başvurmaya karar verdim. Canan Abla’nın büyük yardımıyla hazırladığım essaylerim ve diğer dökümanlarım ile başvurumu yaparak seneye NYU’ya burslu gitme şansı elde ettim. Canan Abla önyargım yüzünden hayalimdeki okulu denememe hatasından beni döndürerek başvuru sürecinde en çok ihtiyacım olan yardımı yapmış oldu."