Uzm. Klnk. Psk Ayşe Canan Altındaş

Kurucu, Yurtdışı Eğitim Danışmanı, Psikoterapist

+90 212 291 3031


Okullar: Robert Kolej, Washington University in St. Louis (tam burslu, Magna Cum Laude), Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (Çocuk-Ergen odaklı)

Benim çalışma alanlarımı iki bölümde tanımlayabiliriz: 1) Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 2) Psikolojik çalışmalar

Ancak bu iki alan, özellikle yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti verirken, birbiriyle oldukça örtüşmekte.

Yurtdışı eğitim danışmanlığını 6 senedir yapmaktayım. Başvuru adaylarıyla haftada bir veya bazı durumlarda daha sık birebir görüştüğümüz işbirliğine dayalı bir çalışma yürütmekteyiz. "Niş" bir yaklaşım olarak tanımlayabileceğim bu hizmet kişinin akademik hedeflerine doğru ilerleyen bir süreç olmasına ek olarak, aynı zamanda kendi kişilik özelliklerini tanıyarak, kariyerini şekillendirmesine de destek olmaktadır. Genel olarak Amerika, İngiltere ve kıta Avrupası'ndaki alanında önde gelen okullara kabul almış aday portföyümüze bu linkten ulaşabilirsiniz: http://pavlovspartner.com/yurtdisi-egitim-danismanligi-nda-basari-tablomuz/

Psikolojik çalışmalarıma ise yine aynı ofiste, çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle devam etmekteyim. Ve de Kent Üniversitesi'nde Gelişim Psikolojisi dersini Bahar 2018 Dönemi'nde vermekteyim.

Şu ana dek psikoterapi hizmeti sunduğum kişiler 3.5-35 gibi bir yaş aralığını kapsamakta. Tabii ki, çocuk ve ergenlerle çalışırken ailelere de destek vermekteyim. Psikolojik çalışmaların belki de ömür boyu süren bir eğitim süreci gerektirdiğine inanıyorum. Bu nedenle, İstanbul Psike Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği'nde psikanalist adayı olarak eğitimime devam etmekteyim.

Psikolojik çalışmada uzmanlaştığım alanlar:

- Otistik (kapanma) ve psikotik (dağılma) belirtiler gösteren çocukların psikanalitik odaklı terapisi

- Duygusal sorunlar yaşayan ergenlerle terapi (Bireyselleşme, ayrışma ve bağımsızlaşma sorunları)

- Genç yetişkinlerin (üniversite çağı ve üniversite sonrası) terapisi

- Ailelerle çalışma (Nesiller arası aktarım, geniş aile tarihçesinin işlenmesi)

Daha önce akademik olarak yazdığım makalelerin bir kısmına göz atmak için: http://wustl.academia.edu/AyseCananAltindas

Bengisu Diri

+90 212 291 3031


17 yaşındayım, lise son sınıf öğrencisiyim. Kitap okumak, yemek yapmak ve müzik dinlemeyi seviyorum. Kendimi bildim bileli insanlarla konuşarak sorunlarını dinlemek, eğer elimden geliyorsa onlara yardım etmek hep hoşuma gitmiştir. Meslek seçimi konusunda kafam hep karışık olsa da bu sene bir karar verdiğimi hissediyorum. Eğer yeterince çaba gösterip başarabilirsem, psikoterapist olmak istiyorum.

Alperen Doğaner

Stajyer Psikolog


2014 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğrencisi olarak lisans eğitimime başlamamın ardından öğrenci değişim programıyla bir sene Ljubljana Üniversitesi'nde öğrenim gördükten sonra, 2016 yılında Çift Anadal Programı kapsamında Psikoloji Bölümü'nün de öğrencisi oldum. Şu anda Pavlov's Partner'da stajyer olarak çalışmaktayım.