Uzm. Klnk. Psk. Ayşe Canan Altındaş

Kurucu, Yurtdışı Eğitim Danışmanı, Psikoterapist

+90 212 234 4949


Okullar: Robert Kolej, Washington University in St. Louis (tam burslu, Magna Cum Laude), Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (Çocuk-Ergen odaklı)

Benim çalışma alanlarımı iki bölümde tanımlayabiliriz: 1) Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 2) Psikolojik çalışmalar

Ancak bu iki alan, özellikle yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti verirken, birbiriyle oldukça örtüşmekte.

Yurtdışı eğitim danışmanlığını 6 senedir yapmaktayım. Başvuru adaylarıyla haftada bir veya bazı durumlarda daha sık birebir görüştüğümüz işbirliğine dayalı bir çalışma yürütmekteyiz. "Niş" bir yaklaşım olarak tanımlayabileceğim bu hizmet kişinin akademik hedeflerine doğru ilerleyen bir süreç olmasına ek olarak, aynı zamanda kendi kişilik özelliklerini tanıyarak, kariyerini şekillendirmesine de destek olmaktadır. Genel olarak Amerika, İngiltere ve kıta Avrupası'ndaki alanında önde gelen okullara kabul almış aday portföyümüze bu linkten ulaşabilirsiniz: http://pavlovspartner.com/yurtdisi-egitim-danismanligi-nda-basari-tablomuz/

Psikolojik çalışmalarıma ise yine aynı ofiste, çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle devam etmekteyim. Ve de Kent Üniversitesi'nde Gelişim Psikolojisi dersini Bahar 2018 Dönemi'nde vermekteyim.

Şu ana dek psikoterapi hizmeti sunduğum kişiler 3.5-35 gibi bir yaş aralığını kapsamakta. Tabii ki, çocuk ve ergenlerle çalışırken ailelere de destek vermekteyim. Psikolojik çalışmaların belki de ömür boyu süren bir eğitim süreci gerektirdiğine inanıyorum. Bu nedenle, İstanbul Psike Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği'nde psikanalist adayı olarak eğitimime devam etmekteyim.

Psikolojik çalışmada uzmanlaştığım alanlar:

- Otistik (kapanma) ve psikotik (dağılma) belirtiler gösteren çocukların psikanalitik odaklı terapisi

- Duygusal sorunlar yaşayan ergenlerle terapi (Bireyselleşme, ayrışma ve bağımsızlaşma sorunları)

- Genç yetişkinlerin (üniversite çağı ve üniversite sonrası) terapisi

- Ailelerle çalışma (Nesiller arası aktarım, geniş aile tarihçesinin işlenmesi)

Daha önce akademik olarak yazdığım makalelerin bir kısmına göz atmak için: http://wustl.academia.edu/AyseCananAltindas

Uzm. Klnk. Psk. Cansu Torun

Çocuk ve Ergen Psikoloğu / Psikoterapisti

+90 212 234 4949


Okullar: Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü (tam burslu), Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (Çocuk-Ergen odaklı)

Çalışmalarımı iki alanda sürdürüyorum: 1) Psikoterapi çalışmaları 2) Kurumlara danışmanlık

Lisans eğitimim boyunca çeşitli sivil toplum örgütlerinde (TEGV ve Tarlabaşı Toplum Merkezi) gönüllü olarak çalıştım ve PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde staj yaptım.

PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde Uzman Pedagog Feriha Dildar Şenkaya’nın asistanlığını yürüttüm ve ev servisi (özel eğitim gerektiren çocukların evde desteklenmesi) ekibinde psikolog olarak çalıştım. Yüksek lisans eğitimimin bir parçası olarak, 2 yıl boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle psikodinamik yönelimli terapi çalışmaları yaptım.

Çocukların yer aldığı ve çocuklar için yapılan farklı projelere psikolojik ve pedagojik danışmanlık vermekteyim. DOT Tiyatrosu’nun bir yetişkin oyunu olan “Kış Dönümü” için çocuk oyunculara psikolojik danışmanlık yaptım. DOT Tiyatrosu’nun ilk çocuk oyunu olan “Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar” için pedagojik danışmanlık verdim. TRT Çocuk Kanalı’nda yayınlanmakta olan “Sürpriz Kutusu” programına psikolojik danışmanlık vermekteyim.

Psikodinamik yönelimi temel alan psikoterapi çalışmalarımı ofisimizde sürdürmekteyim; çocuk, ergen ve genç yetişkinlerle psikoterapi yapmakta, ailelerle çalışmakta ve ebeveyn danışmanlığı vermekteyim. Ayrıca Eylül 2016’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde kısmi zamanlı uzman psikolog olarak çalışmaktayım.

Psikoterapi çalışmalarımda uzmanlaştığım alanlar:

- Çocuklarla oyun terapisi

- Çocuklarda Ödipal gelişim

- Kaygı sorunu (sınav kaygısı, ayrılma kaygısı)

- Çocukluk çağı korkuları

- Kardeş kıskançlığı

- Dikkat sorunu (dikkat dağınıklığı, dikkat eksikliği)

- Ergenlik dönemi sorunları ve zorlukları

Zeynep Özen

Stajyer Psikolog


Ben Zeynep Özen. 21 yaşındayım; 1997´de Gölhisar´da doğdum. İlkokulu Fethiye´de, ortaokulu Antalya´da okudum. 2015 yılında Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi´nden mezun oldum. Şu an Koç Üniversitesi´nde tam burslu İngilizce İşletme bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Güz 2017 döneminde Psikoloji ile Çift Anadal Programı´na başladım. 2016 yaz döneminde 1 ay boyunca Güral Premier Hotels&Resorts´da İnsan Kaynakları stajyerliği yaptım. Koç Üniversitesi´nde Work-Study kapsamında Öğretim Asistanlığı ve yeni gelen öğrencilere Mentorluk yaptım. Şu anda Pavlov´s Partner´da staj yapmaktayım.