Uzm. Klnk. Psk Ayşe Canan Altındaş

Kurucu, Yurtdışı Eğitim Danışmanı, Psikoterapist

+90 212 291 3031


Okullar: Robert Kolej, Washington University in St. Louis (tam burslu, Magna Cum Laude), Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (Çocuk-Ergen odaklı)

Benim çalışma alanlarımı iki bölümde tanımlayabiliriz: 1) Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 2) Psikolojik çalışmalar

Ancak bu iki alan, özellikle yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti verirken, birbiriyle oldukça örtüşmekte.

Yurtdışı eğitim danışmanlığını 6 senedir yapmaktayım. Başvuru adaylarıyla haftada bir veya bazı durumlarda daha sık birebir görüştüğümüz işbirliğine dayalı bir çalışma yürütmekteyiz. "Niş" bir yaklaşım olarak tanımlayabileceğim bu hizmet kişinin akademik hedeflerine doğru ilerleyen bir süreç olmasına ek olarak, aynı zamanda kendi kişilik özelliklerini tanıyarak, kariyerini şekillendirmesine de destek olmaktadır. Genel olarak Amerika, İngiltere ve kıta Avrupası'ndaki alanında önde gelen okullara kabul almış aday portföyümüze bu linkten ulaşabilirsiniz: http://pavlovspartner.com/yurtdisi-egitim-danismanligi-nda-basari-tablomuz/

Psikolojik çalışmalarıma ise yine aynı ofiste, çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle devam etmekteyim. Ve de Kent Üniversitesi'nde Gelişim Psikolojisi dersini Bahar 2018 Dönemi'nde vermekteyim.

Şu ana dek psikoterapi hizmeti sunduğum kişiler 3.5-35 gibi bir yaş aralığını kapsamakta. Tabii ki, çocuk ve ergenlerle çalışırken ailelere de destek vermekteyim. Psikolojik çalışmaların belki de ömür boyu süren bir eğitim süreci gerektirdiğine inanıyorum. Bu nedenle, İstanbul Psike Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği'nde psikanalist adayı olarak eğitimime devam etmekteyim.

Psikolojik çalışmada uzmanlaştığım alanlar:

- Otistik (kapanma) ve psikotik (dağılma) belirtiler gösteren çocukların psikanalitik odaklı terapisi

- Duygusal sorunlar yaşayan ergenlerle terapi (Bireyselleşme, ayrışma ve bağımsızlaşma sorunları)

- Genç yetişkinlerin (üniversite çağı ve üniversite sonrası) terapisi

- Ailelerle çalışma (Nesiller arası aktarım, geniş aile tarihçesinin işlenmesi)

Daha önce akademik olarak yazdığım makalelerin bir kısmına göz atmak için: http://wustl.academia.edu/AyseCananAltindas

Uzm. Klnk. Psk Cansu Torun

Çocuk ve Ergen Psikoterapisti

+90 212 291 3031


Okullar: Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü (tam burslu), Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (Çocuk-Ergen odaklı)

Çalışmalarımı iki alanda sürdürüyorum: 1) Psikoterapi çalışmaları 2)Kurumlara danışmanlık.

Lisans eğitimim boyunca çeşitli sivil toplum örgütlerinde (TEGV ve Tarlabaşı Toplum Merkezi) gönüllü olarak çalıştım ve PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde staj yaptım.

PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde Uzman Pedagog Feriha Dildar Şenkaya’nın asistanlığını yürüttüm ve ev servisi (özel eğitim gerektiren çocukların evde desteklenmesi) ekibinde psikolog olarak çalıştım. Yüksek lisans eğitimimin bir parçası olarak, 2 yıl boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle psikodinamik yönelimli terapi çalışmaları yaptım.

Çocukların yer aldığı ve çocuklar için yapılan farklı projelere psikolojik ve pedagojik danışmanlık verdim. DOT Tiyatrosu’nun yetişkinler için hazırlanmış bir oyunu olan Kış Dönümü'nde çocuk oyunculara psikolojik danışmanlık yaptım. DOT Tiyatrosu’nun ilk çocuk oyunu olan Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar için pedagojik danışmanlık verdim. Bunlara ek olarak, çocuklar için atölyeler düzenleyen Muzipo Kids’e ve TRT Çocuk Kanalı’nda yayınlanmakta olan Sürpriz Kutusu programına psikolojik danışmanlık verdim.

Psikodinamik yönelimi temel alan psikoterapi çalışmalarımı ofisimizde sürdürmekteyim; çocuklarla ve ergenlerle psikoterapi yapmakta, aileleriyle çalışmakta ve ebeveyn danışmanlığı vermekteyim. Ayrıca Eylül 2016’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde kısmi zamanlı uzman psikolog olarak çalışmaktayım.

Psikoterapi çalışmalarımda uzmanlaştığım alanlar:

- Çocuklarla oyun terapisi

- Çocuklarda Ödipal gelişim

- Kaygı sorunu (sınav kaygısı, ayrılma kaygısı)

- Çocukluk çağı korkuları

- Kardeş kıskançlığı

- Dikkat sorunu (dikkat dağınıklığı, dikkat eksikliği)

- Ergenlik dönemi sorunları ve zorlukları

Uzm. Klnk. Psk Merve Özgüle

Çocuk ve Ergen Psikoterapisti


Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle 2012 yılında mezun oldum. Daha sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladım. Eğitim hayatım boyunca Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Kliniği , Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü ve PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde stajyer olarak görev aldım. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans programı bünyesindeki psikolojik danışmanlık merkezinde iki yıl boyunca stajyer olarak görev aldım. Tarlabaşı Toplum Merkezi ve Bernard Van Leer Vakfı işbirliği ile yürütülen ‘Çocuklarda Şiddet Algısı’ projesinde araştırma asistanı olarak görev aldım ve yüksek lisans tezimi bu proje kapsamında hazırladım. Çocuklarla ve ergenlerle psikodinamik yönelimli terapi çalışmalarına devam etmekteyim.

Alperen Doğaner

Stajyer Psikolog


2014 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğrencisi olarak lisans eğitimime başlamamın ardından öğrenci değişim programıyla bir sene Ljubljana Üniversitesi'nde öğrenim gördükten sonra, 2016 yılında Çift Anadal Programı kapsamında Psikoloji Bölümü'nün de öğrencisi oldum. Şu anda Pavlov's Partner'da stajyer olarak çalışmaktayım.