Psikiyatrik İlaçlar ve Bünyeye Etkileri
Psikiyatrik Ilaçlar ve Bünyeye Etkileri
23 Kasım 2013
Çok İlginç Psikolojik Test
Resimli Psikolojik Testler
10 Aralık 2013

12 Adımda Nasıl Mutsuz Olunur?

Nasıl Mutsuz Olunur?

 

Başlık sizi ters köşeye yatırdı, değil mi? Bu blogda, gazetelerde, dergilerde ve daha birçok websitesinde hep nasıl mutlu olacağımız anlatılıyor. Ancak insan gerçekten garip bir varlık. Bazen ona başarmak istediklerinin zıttı söylenince, iyi olana daha da motive oluyor. Bir nevi buna ters psikoloji uygulaması diyoruz. Bu yazıda da nasıl mutsuz olunur size 11 adımda bunu anlatacağız. Gerçekten mutsuz olmak isteyenlerin kesinlikle okuması gereken bir liste. Tabii belki mutlu olmak isteyenlerin de..

1. Sevmediğiniz şeyleri yapın. Gitmek istediğiniz yere daha rahat gideceğinizi düşünerek İstanbul trafiğine arabayla çıkın ve saatlerce yolda kalın. Sırf ‘popüler’ olduğunu duydunuz diye arkadaşlarınızla yediğinizden birşey anlamadığınız yerde yüklüce bir hesap ödeyin. Bir yere giderken ön sıraya geçmek için başka insanlara çarpın ve itin.

2. Sorunlarınızdan kaçın. Çok endişeliyseniz bol bol abur cubur yiyin. Konsantre olamıyorsanız sigara için. Kafanızı dağıtamıyorsanız içki için. İş yükünüz bolsa herşeyi son ana bırakın. Hatta sonra kendinize sinirlenip başkalarına bağırın.

Nasıl Mutsuz Olunur?3. Etrafınızdaki herkesi değiştirmeye çalışın. Sorun asla siz değilsiniz. Aslında hep onlar…

4. Şikayet edin. Her zaman negatife odaklanın.

5. Geçmişinize odaklanın. Kimseyle paylaşmadan veya kimseye danışmadan çocukluğunuza ait sinir bozucu anıları aklınıza getirin. Durduk yere anne-babanıza, abla-abinize, kardeşinize kızın. Geçmişin içinden bir türlü çıkamayın.

6. Geleceğiniz için endişelenin. Geçmişinizi takmadığınız anlarda, geleceğinizi düşünüp huzursuz olun. Ne yapacağınızı bilemeyin.

7. Moralinizi bozan ilişkilerinizden asla vazgeçmeyin. Sizi her zaman daha aşağıya çeken insanlarla arkadaşlık edin. Hatta mümkünse eşinizi bu insanlardan biri arasından seçin.

8. Kimseye güvenmeyin. Sonuçta kimseden size bir yarar gelmez, ve herkes sizin ayağınızı kaydırmaya çalışır.

9. Bol bol tutamayacağınız sözler verin. Çünkü bir işe girişmeden büyük konuşmak, sizi daha önemli hissettirecektir. 

10. Vücudunuza hiç bakmayın. Spor yapmayın, hatta hareket etmeyin. Yağlı yemekleri diyetinizden eksik etmeyin. Hatta McDonald’s, Burger King haftalık diyetinizin bir parçası olsun. Su yerine Cola ve alkol düzenli kullandığınız içecekler olsun.

11. Yalan söyleyin. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

12. Hakaretleri unutmayın. İltifatları boşverin. Ve başkalarının negatif söylemlerine hep odaklanın.

Umarım ki sarkazmı seviyorsunuzdur. 🙂

Referans: Thought Catalog

Ayşe Canan Altındaş

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

1 Comment

  1. Anonim dedi ki:

    bunlar basit şeyler azer bülübl dinleyip koluna jilet vurup hep karanlıkta kalsan daha iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial