Jared Leto'nun başrolü oynadığı Mr. Nobody
Mr. Nobody Filmi Ne Anlatıyor?
02 Eylül 2012
Amerika’daki En İyi 15 Psikoloji Programı
06 Eylül 2012

Amerika’nın En İyi Üniversiteleri İstanbul’a Geliyor!

Amerika'nın En İyi Üniversiteleri Ayağınıza Geliyor!

 

Yeni lise döneminin başlayacak olmasıyla, Amerika’nın en iyi üniversiteleri İstanbul’a geliş tarihlerini planladı bile. Aralarında Harvard, Princeton, Stanford ve UPenn’in olduğu okullar başvuru ofisi temsilcilerini (admissions officer) bu Eylül ve Ekim aylarında İstanbul’a yollayacak. Çoğu okulun temsilcileri beraber aynı günde aynı yerde olacak. Ben sizler için bu okulları listeledim. Geriye kalan top 15 içindeki okulları ise birkaç gün içinde açıklayacağım.

 

Princeton Vanderbilt Northwestern Üniversiteleri İstanbul'da
Princeton, Vanderbilt ve Northwestern Üniversiteleri’nin temsilcileri 1 Ekim 2012’de Istanbul’da olacaklar. Toplantı Amerikan Robert Lisesi’nin kampüsünde olacak. Dışarıdan katılımcılara tavsiyemiz, okulu arayıp bu konu hakkında bilgi almaları. Robert Kolej’in Ana Hat telefon numarası: +90 212 359 22 22.

Duke, UPenn, Harvard, Stanford, Georgetown Istanbul'da

 

Herhalde İstanbul’a gelen okul gruplarından en çok bu 5’li öğrencileri heyecanlandıracak. Duke, University of Pennsylvania, Harvard, Stanford ve Georgetown Üniversiteleri’nin başvuru ofisi temsilcileri 27 Eylül 2012’de saat 19:00’da Robert Lisesi’nin kampüsünde toplanacaklar. Okulların sitesinde, giriş için kimliğin zorunlu olduğu belirtiliyor. Büyük ihtimalle kapıda kimliğinizi bırakmak zorunda olacaksınız.

Babson Üniversitesi temsilcisi İstanbul'da birçok liseyi ziyaret edecek.

 

Boston’daki Babson College da bu sene Eylül ve Ekim ayı boyunca İstanbul’u ziyaret eden okullardan. Okulun sitesinde açıklanan bilgiye göre, Babson Üniversitesi başvuru ofisi temsilcisi Koç, Üsküdar Amerikan, Rober Kolej, Hisar Eğitim Vakfı Okulları (HEV), Enka ve Istanbul International Community School’u ziyaret edecek. Detaylı bilgi için bu liseleri arayabilirsiniz.

Columbia, Brown, Washington University in St. Louis ve New York University başvuru ofisi temsilcilerinin Istanbul’a geliş tarihleri ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. İlgili bilgiyi bu yazıdan takip edebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial