Babson Üniversitesi “Neden Babson?” Video Anlatısı Nasıl Yapılır?

Paylaş

2019-2020 yılı başvuru döneminde birlikte çalıştığımız Doğuhan Çamkerten, Amerika’da birçok üniversiteye başvurdu. Birçok eyalet üniversitesi ile birlikte, Early Action başvurabildiği özel okullar, UCler arasından Early Decision başvurduğu New York Üniversitesi‘nden Aralık ayında kabul aldı.

Doğuhan, New York University College of Arts and Sciences’da 1. sınıfta Ekonomi okuyor. Ancak hem işletme hem de ‘social impact’ çalışmalarına oldukça meraklı olan Doğuhan, bu alandaki girişimlerini hayata geçirebileceği bir üniversite hedefliyordu.

Altta, Doğuhan ‘a ait, senaryosunu ve nasıl çekileceğini birlikte çalıştığımız Babson Üniversitesi’nin başvuru videosunu görebilirsiniz.

Babson Üniversitesi, Common App başvurularının yazısına ek olarak başvuran öğrencilerden,

  • 1 extracurricular yazısı
  • 1 “Neden Babson?” yazısı veya 2 dakikalık bir video istiyor

Doğuhan, Babson için video çekmeyi tercih etti. Ve ortaya oldukça eğlenceli bu video çıktı.

Enerjisini yazılarına aktarabilen biri olan Doğuhan, New York Üniversitesi için de oldukça ikna edici bir “Why NYU?” yazısı derleyerek, başvuru ofislerini dosyasını kabule doğru çekti.

Doğuhan neden Babson Üniversitesi’ne başvurdu?

  • Babson Üniversitesi, Doğuhan’ın ilgi alanında bulunan girişimcilikte öncü bir okul.
  • Babson Üniversitesi, uluslararası öğrencilere de sonradan başvurabilecekleri kapsamlı burs paketleri sunuyor. Bunların bazıları, Weissman Scholarship, Blank Scholarship, Global Scholarship. Daha detaylı bilgi için: Babson Üniversitesi Burs Listesi
  • Babson Üniversitesi, Boston merkezine araba ile yaklaşık 20 dakika uzaklıkta. Boston, Amerika’nın nüfusa göre 21. en büyük şehri. Ayrıca oldukça kalabalık bir üniversite şehri. Boston’daki diğer bazı üniversiteler; Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Northeastern University, Berklee College of Music, Emerson College, Suffolk University.
  • Ayrıca Babson Üniversitesi, öğrencilerinin kariyerlerine üniversite zamanında atılım yapmasına olanak sağlıyor. Amerika’da birçok kurumsal şirket ile anlaşması var. Bu anlaşmalar ile kariyer günlerinde öne çıkan öğrencilerin iş bulması kolaylaşıyor. Bu şirketler arasında, Boston Scientific, Ernst & Young, Goldman Sachs, Bank of America/Merrill Lynch gibi şirketler var.
  • Son olarak Babson Üniversitesi’nde kadın öğrenciler için oldukça çok olanak var. Öncelikle sadece kadın öğrencilere verilen bir girişimcilik bursu var. Yine 2019-2020 başvuru döneminde başvurusunu yapmış olan Dilara Demirel bu bursu kazanarak eğitim masraflarının %50’sinin okul tarafından karşılanmasını sağladı. Ayrıca daha yüksek sınıflardan kadın öğrenciler yeni öğrencilere rehberlik ederek onların hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyorlar.

Daha fazla bilgi için: Babson University Official Website

 

 

Facebook Yorumları
Paylaş

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial