Hayatta Herkesin En Az Bir Kez Yapacağı 15 Hata

Paylaş

Herkesin yaptığı hatalar…

Eğer aşağıdaki 15 hatayı hiç yapmadıysanız hayatınızı bir Yunan Tanrısı mükemelliyetinde yaşıyor olabilirsiniz. Hayatta Olympos Dağı’nı mı hedefliyorsunuz onu bilemem, ama biz aciz ölümlüler sizin etrafınızdayken kendimizi bayağı yetersiz hissediyoruz. İşte karşınızda hayatta herkesin en bir kez yapacağı 15 hata:

1. Arkadaşlarınızın hayatlarının en eğlenceli, en komik, en deli akşamını geçirdikleri bir gece sizin evde oturmayı seçmeniz ve onların bunu hayatlarının geri kalanında en az 135.000 kez anlatmaları. (Bkz. How I Met Your Mother)

Herkesin Yaptığı Hatalar
Belki yeterince iyi bir çocuk olursanız, stokları takip ederken içinde yaşadığımız Matrix’i bile görebilirsiniz…

2. Bunun bir de tam tersi var: Heyecanla dışarı çıkıp gecenin bayıklıkta gün içinde CNBC-e’nin ekonomi ve iş dünyası programları vermesiyle yarışması ve sizin o sırada tek isteğinizin evinizde, yatağınızın içinde, laptopunuza gömülmüş olmanız.

3. Berbat bir dizi veya realite show’u izlerken istediğinizden çok zaman kaybetmeniz.

Herkesin Yaptığı Hatalar
Esra Erol’la İzdivaç’ın bağımlılığı üzerine tartışmamız gerekir mi?

 

4. Sahte veya spam olduğunu tahmin ettiğiniz bir linke tıklamak, çünkü gerçekten Facebook’ta en son kimin profilinize baktığını öğrenmek istiyorsunuz, veya thumbnail’deki mini etekli kız bir an olsun size doğru ve yanlışı ayırt etme yeteneğinizi kaybettirdi!

5. Sabah 6’ya uçak bileti almak.

6. Bir sitede yorumlarda veya forumda ciddi tartışmalara girmek. (bkz. ”Sana laflar hazırladım.”)

7. Birisini telefonunu açmadığı için sinir krizine girip 15 kez aramak, ve sonunda o kişi sizi geri aradığında aslında gerçekten de telefona ulaşamadıkları bir durumda olduklarını öğrenmek ve onların gözünde sayko durumuna düşmek…

8. Gerçekçi olmayan bir diyet yapmak. Örneğin, ”Bir hafta boyunca sadece üzüm yiyip besleneceğim ve 10 kilo vereceğim.” demek ve o bir hafta sonunda hala yaşıyor olsanız bile normal yemek alışkanlıklarınıza

Hata yapmak
Bazen hepimiz anne karnına geri dönme isteğiyle yanar tutuşuruz. Öyle değil mi?

geri döndüğünüzde inanılmaz kilo almak.

9. Pek de istemediğiniz ve oldukça pahalı birşeyi almak çünkü satış elemanının siz tam vazgeçecekken ki sizi ezen bakışlarından pek bir korktunuz ve/veya utandınız.

10. Önemli bir projeyi ‘ister istemez’ son ana bırakmak, ve gecenin bir köründe bünyenizde kahve ve enerji içeceği karışımıyla titreyerek fetal pozisyonda asla bitiremeyeceğinizi kendinize sayıklayarak ağlamak.

11. Birisi belki mesaj atacak diye tüm geceyi telefonunuza bakarak geçirmek…

12. Geceye ”Kontrollü içeceğim.” diye başlamak, ve ertesi gün,”O son kadehi içmeyecektim.” diye uyanmak.

13. Pahalı ve önemli birşey almaya hazırlanırken, ”Gerçekten iyice fiyat araştırması yapacağım.” diyerek başlayıp, sonunda önünüze gelen ilk (ve oldukça pahalı) ürünü ‘çooook’ beğendiğiniz için satın almak.

14. Spor yapmaya karar vermek, ama sabırsız olduğunuz için ilk gidişinizde aşırı yüklenip neredeyse sakat kalacak kıvama gelmek ve sonunda sporun sizin için ‘zararlı’ birşey olduğuna inanıp bir daha asla gitmemek (ve üyeliğiniz varsa üyeliğinizi çöpe atmak).

15. Birisine onun kalbini kırmamak için sadece duymak istediği şeyi söylemek, ama sonunda onun gerçekle yüzleşmesini onun için daha zor hale getirmek. (Sonuncu madde biraz duygusal bir hata olsun dedim.)

Hatalarınıza gülüp geçeceğiniz güzel Pazarlar dilerim! Cool

Facebook Yorumları
Paylaş

3 YorumOn Hayatta Herkesin En Az Bir Kez Yapacağı 15 Hata

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial