Stanford Business School’a En Çok Öğrenci Yollayan Okullar

Sheryl Sandberg Harvard Isletme Okulu Konusmasi
Sheryl Sandberg Harvard Business School’un Mezuniyetinde Konuşma Yaptı
31 Mayıs 2012
Uzlaşmacılık Nedir
Uzlaşmacılık Nedir? Tartışmalarda Etkili Bir Yöntem midir?
11 Haziran 2012

Stanford Business School’a En Çok Öğrenci Yollayan Okullar

Stanford Business School MBA
Stanford Business School MBA

Eğer Amerika’da bir üniversitenin işletme okuluna başvuruyorsanız, ve siz aynı okuldan mezunsanız girme şansınız çok daha yüksek. Bu Türkiye’deki üniversitelerin lisansütü programları için de geçerli. Stanford Business School, bugün dünyanın her yerinden bir çok öğrencinin en çok tercih ettiği lisansüstü işletme programını (MBA) sunuyor.

Stanford Graduate School of Business’ın 2013 senesi öğrencilerine baktığımızda, Stanford Üniversitesi mezunlarının 397 öğrencinin 30’unu oluşturduğunu görüyoruz. Bu 2013 sınıfının %7.4lük bir oranını oluşturuyor. Öğrencilerin geri kalanı ise çoğunlukla Ivy-League elit üniversitelerinden.

Stanford Graduate School of Business 2013 senesi öğrencilerinin,
UPenn mezunları, %6.3 lük bir oranını
Yale mezunları, %5.9 luk bir oranını
Harvard mezunları, %5.2 lik bir oranını
University of Virgina mezunları ise %3 lük bir oranı oluşturarak Stanford Business School’a en çok öğrenci yollayan okullar listesine giriyorlar.

Amerika dışındaki üniversitelerden ise, The Indian Institute of Technology, Peking University ve The New Economic School in Russia, the University of Cambridge ve the University of New South Wales bulunuyor. Maalesef henüz hiçbir Türk üniversitesi Stanford’a en çok öğrenci yollayan okullar arasında değil.

Stanford Graduate School of Business’a en çok öğrenci yollayan okulların tam listesini görmek için bu linke tıklayın.

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial