Mehmet İğnebekçili Referans

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Referansları
Erdem Eray Referans
04 Eylül 2017
Cem Yılmaz Referans
04 Eylül 2017

Mehmet İğnebekçili Referans

Mehmet İğnebekçili Columbia Business School

İsim: Mehmet İğnebekçili

Mezun olduğu okullar: Robert Kolej, Boğaziçi Üniversitesi

Kabul aldığı okul: Columbia Business School, Full-Time MBA Program

“Başarılı bir MBA başvuru sürecinde iyi yürütülmesi gereken üç konu olduğuna inanıyorum: Birincisi doğru okul ve programı seçebilmek, yani amaçlarınıza uygun okulları anlayabilmek. İkincisi, kendinizi iyi bir iç gözlemlemeyle analiz ederek kişiliğinizin, hayatınızda yaptıklarınızın ve ileride yapmak istediklerinizin başvurduğunuz okullarla örtüştüğü noktaları ortaya çıkarmak. Üçüncüsü ise, tüm bu fikirlerinizi en etkili ve yalın bir şekilde okullara ifade edebilmek.

Kendi başvuru sürecime baktığımda, Canan’ın bu üç konuda da bana çok önemli katkılar sağladığını görüyorum.  Sahip olduğu eğitim danışmanlığı tecrübesi ve psikoloji geçmişi sayesinde, Canan, kendiniz için en uygun okulları seçerken ve bu okullara başvururken kendinizi ve amaçlarınızı çok daha iyi tanıyıp anlamanızı sağlıyor. Canan’ın iletişim yeteneklerini uzun yıllardır bilen biri olarak, essay’lerinizde ve mülakatlarınızda, olabilecek en doğal, yalın ve etkili dili kullanmanızı sağladığını da söylemeliyim. MBA sürecinizde, profesyonel danışmanlık desteğinin ötesinde, sizi çok iyi tanıyan ve amaçlarınızı anlayan kişilerin yardımının ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz – Canan’a bana bu iki konuda da verdiği destek için çok teşekkür ediyorum.”

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial