Serhat Bölükbaşı Referans

Sedef-Ozoguz
Sedef Özoğuz Referans
04 Eylül 2017
Melike Dertli, Boğaziçi Üniversitesi, Duke University
Melike Dertli Referans
26 Nisan 2018

Serhat Bölükbaşı Referans

İsim: Serhat Bölükbaşı 

Mezun olduğu okul: Boğaziçi Üniversitesi 

Kabul aldığı okullar: INSEAD & Northwestern Kellogg, Full-Time MBA program

“Başarılı bir MBA başvuru süreci için iki konuyu en iyi şekilde yönetmek gerekiyor: Doğru okula doğru şekilde başvurmak

 Başvurulacak okulların doğru bir şekilde seçilmesi çok önemli. Aksi takdirde beklentileriniz ile örtüşmeyen veya kabul alma ihtimaliniz düşük olan okullara başvurma riskiniz mevcut. Canan, okullar ve programlar hakkında geniş bilgiye sahip bir danışman olması sayesinde sizin yetkinlikleriniz ile okulların beklentilerini birlikte dikkate alarak kabul alma olasılıklarını en gerçekçi şekilde değerlendirirken aynı zamanda beklentileriniz ile örtüşecek en doğru okullara başvurmanızı sağlıyor.

 İyi bir başvurunun temelindeki en önemli konu ise kendinizi en iyi şekilde tanıyıp bunu en iyi şekilde yansıtabilmektir. Bu noktada, çok iyi bir danışman olmanın ötesinde çok iyi bir psikolog ve dinleyici de olan Canan, kendinizi en iyi şekilde tanımanıza yardımcı olarak beklentinin oldukça ötesine geçiyor. Son olarak başvurunuzun anlatmak istediklerinizi en sade ve anlaşılır bir şekilde yansıtması da oldukça önemli. Canan, bu konuda başarılı akademik geçmişi sayesinde en iyi geribildirimi zamanında ve titiz bir şekilde sağlayarak böylesine stresli bir sürecin mümkün olan en rahat ve başarılı şekilde yönetilebilmesinde oldukça önemli bir rol oynuyor.”

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial