Vildan Cevahir Referans

Ege Çavuşoğlu - Robert Kolej
Ege Çavuşoğlu Referans
16 Mayıs 2018
Batu El
Batu El Referans
26 Mayıs 2018

Vildan Cevahir Referans

Vildan Cevahir

İsim: Vildan Cevahir, Eğitim Geçmişi: Koç Üniversitesi, Psikoloji ve Ekonomi Bölümü, Kabul Aldığı Okullar: Columbia University, Teacher’s College, MA in Clinical Psychology, University of Roosevelt, MS in Clinical Psychology

“Bir psikoloji öğrencisi olarak, Canan Hanımla ilk görüşmemde, kendimi onunla Freudyen anlayışı ve psikanalizi tartışırken buldum. “Neden insan bu kadar karanlık ve korku dolu algılanmak zorunda, kendi potansiyelimize daha çok inanmamız gerekiyor.” diyerek tartışıyordum kendisiyle. Zamanla o pembe apartmandaki, haftalık görüşmelerimiz benim yurt dışı başvurularımdan da öte aramızda psikoloji ve psikanalize dair beyin fırtınaları ve paylaşımlarımızla taçlandı. Canan Hanımla çalışmama başlayalı tam 10 ay geçti. Ve ben hayatımda, tam da en başta sorguladığım psikanalizi aslında ne kadar da benimsediğimi gördüm. Her zaman kendimi tanıma yolunda beni cesaretlendiren, kendi içsel ve akademik yolculuğumun ilk kıvılcımlarına ve yönlendirmelerine, Canan Hanım gibi anlayışlı, analitik ve self-determined biri ile başladığım için çok mutlu ve minnettarım. Columbia Üniversitesi’nden kabul almamda tam da bu sürecin çok etkili olduğuna inanıyorum. Canan Hanım’la çalışmak sadece yurt dışı başvurusu yapmak değil, kendinizin de farkında olabilmek…”

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial