Bu Haftasonu ‘Yapacağım’ Deyip, Yapmayacağın 10 Aktivite

İngiltere'de okumak hayaliniz mi?
CV’nizi İngiltere’de Eğitim ile Güçlendirin
14 Eylül 2012
Pazar’dan Vuran Pazartesi Sendromu
16 Eylül 2012

Bu Haftasonu ‘Yapacağım’ Deyip, Yapmayacağın 10 Aktivite

Haftasonu Aktiviteleri

 

Hangi haftasonu aktiviteleri ‘Bu Hafta Yapılacaklar Listende?’ ama sen onları asla yapmayacaksın:

İşte Sıkılanlara Haftasonu AktiviteleriHey, pişt, hey! Sana diyorum. Ofis masasının üzerinde başını son dakikalara kala dik tutmaya çalışan birey. Ağzından salyalar akmadan önce bu haftasonu neler yapacağını düşünürken ve ofis arkadaşlarına öğle arasında kendi ‘özgün’ ama ‘iç dünyanı güzelleştirecek’ haftasonu planını heyecanla anlatırken daha bir heyecanlıydın değil mi? O zaman seni biraz daha canlandırmak ve motive etmek için kendine ”Bu haftasonu bunları yapacağım” ama %99.9 ihtimalle yapmayacağın haftasonu aktivitelerini açıklıyorum. Ama beni mahçup et, be the .1%.

1. Şöyle etrafı bir güzel temizlemek. Ama öyle böyle değil. Duvarla parke aralarına sıkışmış tozlardan, banyonun saçla dolmuş giderine kadar. Hani o ter döktüğün cinsten temizliklerden bahsediyorum ben.

Haftasonu Aktiviteleri- Yemek Pişirme

Pinterest’ten özenle çalınmıştır- Mexican Pie.

2. Pinterest’te gördüğün ve Excel sheetlerinden ara bulup internette ismini araştırıp tarifini bulduğun o domates soslu Türk yemeklerine pek ters pişirmesi zor, yemesi kolay leziz yemeği pişirmek.

3. Buzdolabını tıkabasa dolduracağın bir alışveriş yapmak ki- eve aç geldiğinde tek opsiyonun kullanım tarihi 6 ay önce geçmiş Balzamik sos olmasın.

4. Evde bir videotan takip edip veya öylesine yoga yapmak… Yapmazsan malesef gene oldukça gergin ve kas ağrılı bir hafta seni bekliyor olacak.

5. O pek az kişinin duyduğu, Billboard’larda reklamı yapılmamış sergi/tiyatro/konsere gitmek. Evet, hep aklından geçirdin ama nedense uğraşıp da biletleri alamadın.

6. Haftalardır bitirmek istediğin kitabın bıraktığın sayfasını açmak. (okumak demedim, açmak dedim).

7. Kendini doğaya bırakmak/dağlara tırmanmak/bir ağaç, bir çiçek dikmek. (Yogayı pas geçtiğini hatırlatırım.)

Haftasonu Aktiviteleri- Alisverise Cikmak

Hardal ve dondurma da gayet yenilenebilir bir kombinasyon oluşturmuyor mu?

8. Uzun süredir kullanmadığın eşyalarını toplayıp bir yardım kurumuna bağışlamak. (Kıyafetler biraz daha o valizin içinde dururlarsa küflenip, şekil değiştirip yeni bir sanat akımının temsilcisi olabilirler.)

9. Evde tamir edilecek, düzeltilecek şeyleri düzeltmek ve bozuk ampulleri değiştirmek/ çöp kutularına poşet takmak/ bulaşıkları yıkamak/ bir çocukluk tutkun olan örgüye tekrar başlamak?

10. Sabah erkenden kalkıp koşmak (a-ha-ha-haha-hahaha-hahahhaha-hahahahahahaha!!!)

Başta konuştuğumuz gibi, lütfen beni mahçup et.

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

3 Comments

  1. Adnan dedi ki:

    Koşmak fikrini tuttum 😉

  2. Ahmet dedi ki:

    Yapilacaklar listesi demisken, duzgun bir gunluk program nasil hazirlanir bununla ilgili bir post da yazar misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial