Video Soru-Cevap 2: Yurtdışında Psikolog Olarak Çalışmak

CEO'ların Ortak Özellikleri
Bir Sonraki CEO Sen Olabilir misin? CEO’ların Ortak Özellikleri
12 Şubat 2014
Dünya'nın En Iyi Tasarım Okulları
Dünya’nın En Iyi Tasarım Okulları
25 Şubat 2014

Video Soru-Cevap 2: Yurtdışında Psikolog Olarak Çalışmak

Pavlov’s Partner’ın 2. video soru-cevap bölümünde Türkiye’de psikoloji veya hukuk okuduktan sonra yurtdışında psikolog olarak sosyal haklar alanında çalışmak isteyen Nisanur adlı bir ziyaretçimizin sorusunu yanıtlıyoruz. Nisanur’un sorusu:

“…Ben gelecekte neler yapmak istediğimi düşündüğümde çocuk hakları ve cezaevlerindeki insanlar için uğraşmak istediğimi fark ettim. Bunun için hukuk okumam gerektiğini düşünmüştüm fakat son zamanlarda psikolojiyi de düşünmeye başladım.“Türkiye’deki Ünlü Psikologlar” yazınızda benim çalışmak istediğim alanda çalışmış psikologları görünce umudum arttı. Ben yurtdışında okumayı düşünüyorum, Türkiye’de yaşamayı düşünmüyorum. Psikoloji okuduktan sonra yurtdışında bu alanda çalışma imkanları nasıl olur? Aynı alanda hukuk okuduktan sonra çalışabilir miyim?”

Nisanur’un sorusunu yukarıdaki videoda yanıtladım. Umarım ki bu sorunun cevabı bir çok arkadaşımıza yön gösterir.

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial