Danışan Görüşleri

Paylaş

Sevinç Özçelik

Sevinç Özçelik

Mezun olduğu okullar: Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü, Koç Lisesi

Kabul aldığı okullar: Columbia University Business School MBA Program (J-Term)

“Canan, hayatıma anlam katan, beni en doğru şekilde yönlendiren, kendimi daha iyi tanımamda büyük emeği gecen, ne yalnız kariyer danışmanı, ne yalnız psikolog, ne yalnız iyi bir koç ama bunların tamamından çok daha fazlası, çok iyi niyetli bir insan. Çok çalışkan, anlayışlı, akıllı, zamanını çok iyi ayarlayan, emek veren, bilgili ve yönlendirici bir danışman. Canan’a iki çok yakin arkadaşımın yönlendirmesiyle ulaştım ve ilk tanıştığımızda onunla çalışmam gerektiğini anladım. GMAT’e hazırlanırken yönlendirmeleri, hatta zorlamalarıyla başlayan uzun soluklu maceramızda ona tamamen güvendim ve gözüm hiç arkada kalmadı. Bana her aşamada gözünü kırpmadan verebileceğinin en iyisini verdi ve kişisel gelişim anlamında onunla ciddi bir yol katettim. Yalnız okullara başvururken değil, okula kabul aldıktan sonra da en büyük yönlendiricim oldu. Yurtdışı başvuruları yapanlar için büyükk bir değerdir Canan. Umarım bana benzer hedefleri olan herkesin onla tanışma ve çalışma fırsatı olur. Sevgiyle kalın. ”

Şeyma Cevahir İnşaat Programı Amerika

Şeyma Cevahir

Mezun olduğu okullar: İstanbul Teknik Üniversitesi SUNY Çift Diploma İnşaat Mühendisliği

Kabul aldığı okullar: Columbia University GSAPP MS in Real Estate Development, New York University MS in Real Estate Development, Georgetown University Masters in Real Estate, Cass University MSc in Real Estate Investament

“Yurt dışı yüksek lisans programlarına başvurmak oldukça zorlu bir süreç. Master icin araştırmalara basladigim ilk zamanlarda kendi basima halledebilecegimi zannediyordum. Fakat işin içine biraz girdikçe o kadar da basit bir süreç olmadığını farkettim. Özellikle birden fazla okula basvuracaksaniz prosedür gittikce zorlasiyor. Çok zaman geçmeden Canan Hanım’la bir görüşme ayarladim. Gerçekten ilk gorüşmeden itibaren size bu süreçte fazlasıyla yardımcı olabileceğinin hissini veriyor. Aynı zamanda realistik kararlar almanız konusunda size yönlendiriyor. Canan Hanım, yurtdışı master programlarının içeriği konusunda da cok bilgili, özellikle de Amerika başvurularında. Personal Statement, CV ya da essay hazırlama konusunda çok başarılı. Başvuru sürecimde her hafta Canan Hanım’la gorüştüm, cok düzenli ve sistematik çalıştık. Bu da Canan Hanım’ın en hoşuma giden yönlerindendi. Canan Hanım’la birlikte toplamda 4 okula başvurdum ve dördünden de kabul aldim. Bu başarı benim olduğu kadar aynı zamanda bana bu süreçte eşlik eden Canan Hanım’ın da başarısı diyebilirim. Bu sürecin stresini minimuma indirmek istiyorsaniz Canan Hanım’ı kesinlikle öneriyorum ve kendisine tüm desteği için çok teşekkür ederim.”

 

Gökçe İçmez Fotoğraf

Gökçe İçmez

Mezun olduğu okullar: Bornova Anadolu Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi

Kabul aldığı okullar: Duke University (MMS), IE Business School (Masters in Finance)

“Lisans hayatımın sonuna geldiğimde her zaman hayalim olan iyi bir üniversitede yüksek lisans yapmayı gerçeğe dönüştürmeye karar verdim. Ama yurtdışında yüksek lisans başvurularının alışkın olduğumuz sistemden farklı olması gözümü korkutuyordu ve başvuruların altından tek başıma kalkamayacağımı fark etmemle danışman arayışına girmem bir oldu. Yaptığım araştırmalar sonucu Canan Hanım’dan bu zorlu süreçte destek almanın benim için en doğru karar olduğunu gördüm. Diğer yurtdışı eğitim danışmanlarının aksine Canan Hanım sizinle top üniversitelere başvuru esnasında birebir ilgileniyor, tercihlerinizin sizin gerçekten istediğiniz şey olup olmadığını irdelemenize yardımcı oluyor ve en önemlisi bütün bu süreç boyunca yaşayabileceğiniz en ufak bir kafa karışıklığı veya karamsarlık anınızda sizden desteğini hiç esirgemiyor. Kendisinin Psikoloji alanındaki altyapısı, başvuru esnasında sizin fark etmediğiniz güçlü yönlerinizi ve kabiliyetlerinizi keşfetmek için Canan Hanım’ı diğer danışmanlardan ayıran en önemli yetkinliklerinden biri. Canan Hanım’la görüşmelerinizden sonra kendinizi daha iyi tanımaya başlıyorsunuz ve süreç içinde hedeflediğiniz okullardan kabulleriniz gelince başarının tadına varıyorsunuz.”

Funda Özge Şahin

Funda Özge Şahin

Mezun olduğu okullar: Mersin Fen Lisesi, Ortadoğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Kabul aldığı okullar: University of Michigan – Ross School of Business (Burslu), University of Virginia – Darden School of Business (Burslu), University of Texas Austin – McCombs School of Business (Burslu) (MBA Programları)

MBA başvuruları oldukça uzun soluklu ve dikkatle yönetilmesi gereken bir süreç. Danışman-danışan ilişkisi de buradaki sonucun başarısını etkileyen en önemli kriterlerin başında geliyor. Ne mutlu bana ki, süreç başlamadan önce Canan Hanım’la yaptığımız telefon görüşmesi sırasında doğru danışmanı bulduğumu anladım. Çalışmamız süresince Canan Hanım farklı niteliklerini kullanarak bu stresli süreci benim icin çok eğlenceli, kendimi ve hedeflerimi yeniden keşfettiğim bir dönem haline dönüştürdü. Birden fazla okula başvururken, detaylarda kaybolmak çok kolay ancak Canan Hanim uzmanlığı ve verdiği güvenle doğru zamanda, doğru noktaya odaklanmamı sağladı. Tüm süreç boyunca, özellikle de mülakat hazırlığı süresince, psikolog kimliği ile beni her zaman motive ederek stresi çok daha iyi yönetmeme yardımcı oldu. Geriye dönüp baktığımda hem okulları ne kadar doğru seçtiğimizi, hem de AdCom’lara kendimi ne kadar doğru yansıttığımızı daha iyi anlıyorum. Canan Hanım AdCom’ların ne aradığını çok iyi biliyor ve essaylerin net ve hedefe uygun olmasını sağlıyor. Zaman geçtikçe sizi sizden daha iyi anlayan, gerektiğinde danışman, gerektiğinde psikolog, gerektiğinde kariyer koçu olarak danışanlarını yönlendiren Canan Hanım işini tutkuyla yapan, gerçekten çok özel biri. Onunla çalıştığım için çok mutluyum ve MBA başvurusu yapacak herkese Canan Hanım ile çalışmasını tavsiye ederim.

Emine Özge Yıldırım

Mezun olduğu okullar: Samanyolu Gülbahar Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Kabul aldığı okullar: Georgetown University, George Washington University, University of Southern California, Yeshiva University (LL.M Programları)

“LL.M başvuruları oldukça yorucu ve kafa karıştırıcı bir süreç. Diğer master programlarının başvuruları gibi sınav sonuçlarına dayalı bir süreç olmadığından başvuru yazınız ve özgeçmişiniz belirleyici faktörler oluyor. Bu süreçte sizi anlayan ve kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmenize yardımcı olabilecek bir danışman ile çalışmazsanız pek olumlu sonuçlar alamayabilirsiniz. İşte, Canan Hanım tam bu noktada tüm özverisiyle benim en iyi versiyonumu ortaya koyabilmemi ve başvurumu komitenin ilgisini çekebilecek bir hale getirmemi sağladı. Bir psikolog olarak, gireceğim dil sınavı öncesinde beni sakinleştirerek ve cesatlendirerek hiç ummadığım kadar yüksek bir puan almama katkısı oldu. Siz de LL.M. başvurusu konusunda iyi bir danışmana ihtiyaç duyuyorsanız Canan Hanım’la çalışmanızı kesinlikle öneririm.”

Serra Aşkın - Amerika'da Mimarlık Programları

Serra Aşkın

Mezun olduğu okullar: Üsküdar Amerikan Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi

Kabul aldığı okullar: Parson’s – The New School of Design (burslu), University College London (UCL), Architectural Association (Mimarlık Programları)

“Yurtdışı yüksek lisans başvurularının ne kadar yorucu ve kafa karıştırıcı olduğunu bildiğimden, bu sürece Canan’ın deneyimi ile atılmak benim için işi en baştan çok kolaylaştırdı. Ben daha tam olarak ne istediğimi bilmezken, Canan doğru sorular ve ufak yönlendirmelerle kafamdaki bulanıklığı ortadan kaldırmama yardımcı olup, süreci oldukça sorunsuz ilerletti. Kurumların başvuruda neler beklediğini çok iyi bilmesi, özellikle niyet mektubu düzenlemesi ve diğer başvuru malzemelerinin hazırlığında oldukça net ve amaca yönelik sonuçlara varmamızı sağladı. Bir mimar olarak, daha çok teorik bölümlere başvurmuş olsam da, kurumun beni en iyi şekilde değerlendirmesi için, kendisinin katkıları ile seçtiğim işlerle portfolyomu tamamlamamın; başvurduğumuz üç okuldan da olumlu yanıt almamızda büyük etkisi olduğundan eminim. Canan’a yardımları ve sürekli desteği için çok teşekkür ederim.”

Öykü Arda - Bahçeşehir Üniversitesi

 

Öykü Arda

Mezun olduğu okullar: Sarıyer Doğa Koleji, Bahçeşehir Üniversitesi

Kabul aldığı okullar: New York Institute of Technology (MS in Environmental Technology and Sustainability) & City University of New York (MS in Sustainability)

“Master başvurusu yapmaya karar verdikten sonra, Canan Hanım gibi iyi bir danışmandan destek almam bu zor süreci hem profesyonel hem de kişisel anlamda çok başarılı bir şekilde yönetmemi sağladı. Özellikle bir mimarlık öğrencisi olarak mimarlık vb sanatsal geçmiş isteyen bölümlere başvurmanın zorluğunu okuyanlar bilirler, çalışmalarınızı bir araya getirip bir portfolio oluşturduktan sonra bile bir anda her bir projenize geri dönüp eklemeler yapmak ve değiştirmek istersiniz, kendinize güvenseniz mi bilemezsiniz.  Ben tam da bu ikilemleri yaşarken ihtiyacım olan desteği Canan Hanım’dan aldım. Daha sonrasında da birlikte hedeflerimi ve okulları belirleyerek, programlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ettik. Canan Hanım okullari çok iyi biliyor, essay, CV hazırlama konularında çok bilgili. Tüm bunlar birleşince doğru kararı vermek ve başarılı sonuçlar almak çok daha kolay oluyor. Kariyer planı yapmak isteyen her kişinin Canan Hanım’dan danışmanlık desteği almasını gözüm kapalı öneririm ve kendisine, bana olan tüm desteği için teşekkür ederim.”

 

Erdem Eray - Ekin Technologies

Erdem Eray

Mezun olduğu okullar: University of Maryland

Kabul aldığı okul: University of Michigan, Ross Business School, Full-Time MBA Program (burslu)

“Canan, konusuna oldukça hakim ve okulların adaylardan beklentilerini çok iyi bilen bir danışman. Verdiği tavsiyelerle özellikle essaylerimin hem daha profesyonel hem de okulların beklentilerine cevap verecek şekle gelmesine yardımcı oldu. Bu süreçte sorduğu sorular ve yaptığı analizlerle kendimi daha iyi tanıyıp ifade etmeme katkı sağladı ve bu da mülakatlardaki özgüvenimi arttırdı. Teşekkürler.”

 

memo-ignebekcili-foto-150px

Mehmet İğnebekçili

Mezun olduğu okullar: Robert Kolej, Boğaziçi Üniversitesi

Kabul aldığı okul: Columbia Business School, Full-Time MBA Program

“Başarılı bir MBA başvuru sürecinde iyi yürütülmesi gereken üç konu olduğuna inanıyorum: Birincisi doğru okul ve programı seçebilmek, yani amaçlarınıza uygun okulları anlayabilmek. İkincisi, kendinizi iyi bir iç gözlemlemeyle analiz ederek kişiliğinizin, hayatınızda yaptıklarınızın ve ileride yapmak istediklerinizin başvurduğunuz okullarla örtüştüğü noktaları ortaya çıkarmak. Üçüncüsü ise, tüm bu fikirlerinizi en etkili ve yalın bir şekilde okullara ifade edebilmek.

Kendi başvuru sürecime baktığımda, Canan’ın bu üç konuda da bana çok önemli katkılar sağladığını görüyorum.  Sahip olduğu eğitim danışmanlığı tecrübesi ve psikoloji geçmişi sayesinde, Canan, kendiniz için en uygun okulları seçerken ve bu okullara başvururken kendinizi ve amaçlarınızı çok daha iyi tanıyıp anlamanızı sağlıyor. Canan’ın iletişim yeteneklerini uzun yıllardır bilen biri olarak, essay’lerinizde ve mülakatlarınızda, olabilecek en doğal, yalın ve etkili dili kullanmanızı sağladığını da söylemeliyim. MBA sürecinizde, profesyonel danışmanlık desteğinin ötesinde, sizi çok iyi tanıyan ve amaçlarınızı anlayan kişilerin yardımının ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz – Canan’a bana bu iki konuda da verdiği destek için çok teşekkür ediyorum.”

 

cem-yilmaz-foto-cropped-150-px

Cem Yılmaz

Mezun olduğu okullar: Robert Kolej, Koç Üniversitesi

Kabul aldığı okul: Columbia Business School, Full-Time MBA Program

“MBA başvuru süreci, özellikle tam zamanlı çalışan kişiler için, çok yoğun ve ağır bir süreç. Birden fazla okula yapılan başvuruların çoklu ve farklı isteklerini yerine getirmek, başvuruda kendini iyi yansıtmak çok önemli. Canan bu süreci ve AdCom’ların ne aradığını çok iyi biliyor. Her şeyden önemlisi adayın kişisel yetkinliklerine odaklanarak onun karakteristiklerini en doğru ve vurucu şekilde öne çıkarıyor. Kendim ile ilgili anlatmaya çalıştığım ya da anlatamadığım bir çok konuyu Canan bütünsel bir şekilde benim başvurularımda toparladı. Büyük ölçüde onun yönlendirmesi ve geribildirimiyle ortaya çıkan hikayem sayesinde başvurduğum okullarda kendimi iyi temsil ettiğimi düşünüyorum. Bunlara ek olarak Canan’ın bu süreçte stres yönetimi konusundaki yardımı benim için en önemli şeydi. Bütün yardımları için Canan’a müteşekkirim.”

Utku Önsipahioğlu

Utku Önsipahioğlu

Mezun olduğu okullar: Robert Kolej, Koç Üniversitesi

Kabul aldığı okul: Chicago Booth School of Business, Full-Time MBA Program

MBA başvurularında en önemli nokta kendinizi çok iyi tanımak ve bunu başvurduğunuz okula en iyi şekilde aktarabilmek. Canan’ı başkalarından ayıran ve böylesine başarılı olmasını sağlayan en önemli etken de işte bu noktada ortaya çıkıyor. Canan, psikoloji backgroundu sayesine çok iyi karakter analizi yaparak hedeflerinizi ve öne çıkan özelliklerinizi anlamanızı ve başvurularınızı okulların beklentilerine göre şekillendirmenizi sağlıyor.

Yurtdışında top-tier MBA programlarına girmek zor olduğu kadar ve stresli de bir süreç. Canan başvuru sürecindeki desteğinin yanı sıra sizi bir psikolojik danışman olarak da dinliyor ve stresli anlarınızda sürece daha sağlıklı bakmanızda size yardımcı oluyor. Stres seviyenizi kontrol edebilmeniz özellikle mülakat aşamasındaki başarınızda kritik bir rol oynuyor. Kendisine hayatımın bu zorlu döneminde bana destek olduğu için çok teşekkür ediyorum.

Selim Demirci

Selim Demirci

Mezun olduğu okullar: Koç Lisesi, Koç Üniversitesi

Kabul aldığı okul: London Business School, Masters in Management

“Üniversitemin son senesinde gitmeye karar verdiğim Master programları için Canan Hanım’dan destek aldım. Beraber çalışmaya başladığımızda hangi okulda ne okumak istediğim konusunda emin degildim. Canan Hanım’la yaptığımız haftalık toplantılarda beraber belirlediğimiz hedefler doğrultusunda şu anda üniversite sonrası için en doğru kararı verdiğimi hissediyorum. Canan Hanım başvuru sürecinde A’dan Z’ye her türlü soruma ve sorunuma çözüm bulmaya çalışmak bir yana, bu süreçte ihtiyacim olan moral desteğini de bana verdi. 
Gelen kabullerden sonra yapmam gereken üniversite tercihi için ise detaylı karşılaştırmalar sonucunda, şu anda kariyerimi en olumlu etkileyecek okula karar vermeme yardımcı oldu. 
Canan Hanım, üniversite ve Master başvuru süreci için herkese gözüm kapalı önereceğim bir danışman.”

sedef

Sedef Özoğuz

Mezun olduğu okullar: MEF International, York University

Kabul aldığı okul: University College London, Masters in Decision Sciences

“University College London’da girdiğim master programına Pavlov’s Partner’ın kurucusu sevgili Canan Hanım’dan destek alarak başvurdum. Canan Hanım sıcak ve anlayışlı yaklaşımıyla, psikolojik yardımlarıyla ve üniversite programlarıyla ilgili geniş birikimiyle bana çok yardımcı oldu. Kendisiyle tanışmak bile başlı başına büyük bir zevk. Kendisi için en uygun programı seçmek ve o programa kabul edilmek isteyen her öğrencinin Pavlov’s Partner’dan destek almasını ısrarla öneririm.”

N/A

Mezun olduğu okullar: Boğaziçi Üniversitesi

Kabul aldığı okul: Stanford University, MSx Program (MBA for experienced professionals)

“Canan Hanım, hem iyi bir egitim danışmanı olarak hem de iyi bir psikolog olarak başvuru öncesi süreçten, üniversiteye yerleşinceye kadar her konuda hem profesyonel hem de kisiye özgün desteğiyle herkese tavsiye edebileceğim sorumluluk bilinci olan bir danışman. Yurtdışındaki en iyi üniversitelerin her birinin ayrı ayrı neyi, nasıl istediğine hakim ve sizin de ilgili deneyimlerinizi ve yeteneklerinizi ortaya çıkarmak konusunda uzman biri…”

 

 

Paylaş

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial