Ekibimiz: Uzm. Klnk. Psk. Sevilay Sitrava

Paylaş


Dr. Sevilay Sitrava

Klinik Psikolog, PhD/ Çift ve Aile Terapisti/ Psikoterapist

Okullar: Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (Yetişkin), University of Exeter (Klinik Uygulama Doktora Programı)

Çalışmalarımı dört alanda yürütüyorum: 1) Yetişkinlerle bireysel psikoterapi 2) Çift ve ailelerle psikoterapi 3) Seminerler 4) Akademik araştırmalar

Yüksek lisans eğitimim boyunca çeşitli hasta gruplarıyla çalıştım. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Liyezon Psikiyatri Anabilim Dalında ayaktan tedaviye gelen hasta grubuyla psikoterapi çalışması yürüttüm. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yatan hasta grubuyla ve ayaktan tedaviye gelen hasta grubuyla çalıştım.

Travma, kaygı bozuklukları, fobiler gibi durumlarla çalışmak üzere çok etkili sonuçlar aldığımızı düşündüğüm EMDR Avrupa onaylı eğitimimi ve süpervizyonlarımı 1. Düzey ve 2. Düzey olmak üzere Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde (DBE) tamamladım.

Çift ve aile terapisi eğitimimi Kanada Satir Pasifik Enstitüsü ile Türkiye Satir İnsan Gelişimi ve Aile Terapisi Enstitüsü’nün ortak yürüttüğü programı tamamladım. Çift ve ailelerle çalışırken Satir yönelimini benimsemekteyim.

İngiltere University of Exeter Klinik Uygulama doktora eğitimim boyunca çeşitli danışan gruplarıyla çalışarak, yurtiçi ve yurtdışı kongrelerde yaptığım bilimsel araştırmaları sundum. Yetişkin Bağlanması Kuramı üzerine hem akademik hem de klinik alanda çalışmaktayım.

Doktora eğitimim sırasında, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Pomona College’da yetişkin bağlanması üzerine Dr. Sonia Gojman ve Dr. Salvador Milan ile çalıştım.

Yetişkin bağlanması, mentalizasyon, yakın ilişkiler üzerine seminerler vermekteyim.

Boğaziçi Üniversitesi’nde İleri Klinik Uygulama dersini, ve Medipol Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda Klinik Görüşme Teknikleri dersini vermekteyim. Ayrıca, Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nin koordinatörlüğünü yürütmekteyim.

Psikoterapi alanında uzmanlaştığım alanlar:

  • Yakın ilişkiler
  • Yetişkin bağlanması ve mentalizasyon
  • Yetişkinlerle psikanalitik yaklaşımla psikoterapi
  • Kaygı bozuklukları, fobiler, travmalarla EMDR ile psikoterapi
  • Çift ve Aile Terapisi
Paylaş

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial