30 Mart 2014 Seçimleri’nde Seçmen Psikolojisi
30 Mart 2014
Amerika'daki Sertifika Programları
Amerika’daki En Popüler Sertifika Programları
13 Nisan 2014

Video Soru-Cevap: Amerika’da Master Yapmak

 

Pavlov’s Partner Video Soru-Cevap’ın 3.sünde Merve Öztürk isimli arkadaşımızın sorusunu cevaplıyoruz. Merve’nin sorusu:

“Sitenizde Amerika’da master yapılabilecek okulları gördüm ve çok hoşuma gitti. Zaten kendi çapında ufak araştırmalar yapıyorum. Fakat internet ortamı takdir edersiniz ki gereksiz ve kirli bir sürü bilgi taşıyor. Hangisinin gerçekten doğru olduğunu bilemiyorum. Sizin bu konuda tecrübeli olduğunuzu gördüm. Bu yüzden danışmak istedim. Yurt dışı için başvuru yapınca ne gibi kriterler göz önüne alınıyor? Hazırlık eğitimim var ama ben bunun yeterli olacağını sanmıyorum bu konuda ne önerirsiniz? Son olarak yurt dışında okul fiyatları bir hayli yüksek, burslu kazanmaktan başka çarem yok bu konuda ne öneriyorsunuz? Şimdiden Teşekkür Ederim…”

Merve’nin sorusunun cevabı, üstteki videoda.

İyi Seyirler…

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

1 Comment

 1. Dilara dedi ki:

  Öncelikle merhaba:)
  Birkac sey danismak istiyorum size izninizle.
  Ben Kırıkkale Fen Lisesi’nde 10. sinif okuyorum su an. Fakat en bastan bu okula gelmek istemedim, sayisal egitim gormeye cok uzagim. Sayisal zeka yonunden de kendimi cok eksik hissediyorum özellikle de okulumdaki arkadaslarimdan.
  Yabanci dil ve psikoloji ilgi alanlarim arasinda bulunuyor. Fakat su an turkce-matematik veya dil egitimi almadigim icin bu alanlarda basarili olabilir miyim bilmiyorum.
  Su an bir karar verip 11. siniftan itibaren kendimi sozel hazirlamaya baslayacagim.
  Sizden fikir almak istiyorum, yakin cevremde psikoloji alaninda profesyonel biri olmadigindan tam anlamiyla ortada kaldim diyebilirim, lutfen yardimci olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial