Amerika’daki En Popüler Sertifika Programları

Paylaş

 

Amerika’daki sertifika programları,  Türkiye’deki üniversite mezunlarının ve özellikle profesyonellerin ilgisini son 5 senedir oldukça çekmekte. Master programlarına girmenin zorluğu, eğitim sürecinde daha kısa tercihlere yönelim, ve derinlemesine teorik bir eğitimden ziyade iş hayatında kullanılabilecek pratik becerilerin kazanılması isteği, Amerika’daki sertifika programları’nı oldukça popüler hale getirdi. Sertifika programları genelde konulara göre okuldan okula değişse de, bu yazıda bizim de danışmanlık hizmetlerinde öğrencilerimizi yolladığımız Amerika’daki en popüler 5 sertifika programını bulacaksınız.

UCLA Extension Sertifika Programı1. UCLA Extension

UCLA Extension’da, finanstan iç tasarıma kadar çok çeşitli konularda sertifika programları bulabilirsiniz. Türkiye’den öğrencilerin en çok tercih ettiği sertifika programı okulu olarak, gittiğinizde birçok Türk öğrenciyle karşılaşmanız oldukça olası. Ayrıca genel olarak UCLA öğrencileriyle kaynaşma imkanınız da var. UCLA sertifika programının başka iyi bir özelliği ise, bu programda ders tamamladıktan sonra, Amerika’daki birçok okul için iyi bir Master adayı olmanız mümkün. UCLA Extension’daki programları görmek için linke tıklayınız.

Baruch Sertifika Programı2. Baruch College

New York City’de mi bir sertifika programına gitmek istiyorsunuz? Öyleyse Baruch College’ın işletme ve İngilizce sertifika programları tam size göre. Muhasebe, finans, bilişim teknolojileri, pazarlama, uluslararası ticaret gibi alanlarda sertifika programları sunan Baruch College’da bir programa girmek için, TOEFL’ı kesinlikle almalısınız. Ayrıca başvuran öğrencilerden bir de niyet mektubu isteyen okulda Baruch’un işletme programındaki profesörlerden ders almanız mümkün. Baruch’un sertifika programları sitesine girmek için tıklayınız.

Berkeley Extension Sertifika Programı3. Berkeley Extension

İşletme sertifikanızı Amerika’nın en iyi işletme okullarından birine sahip bir üniversiteden mi almak istiyorsunuz? Ancak bu programa girmek öyle kolay değil. En az 2 yıllık iş tecrübesi isteyen bu programda eğitimler 15 hafta sürüyor. Sanat, tasarım, eğitim, teknoloji ve işletme alanlarında sertifika programlarına sahip okulun websitesini incelemek için tıklayınız.

 

New York Üniversitesi Sertifika Programı4. NYU School of Continuing and Professional Studies

Hem diploma hem de sertifika programları olanağı sunan New York University’nin bu fakültesinde çok spesifik dallarda sertifika programlarına girmek mümkün. Starteji ve liderlik, Android app geliştiriciliği, dijital pazarlama gibi günümüzün şartlarına uygun bu programlardan çıktığınızda CV’nizin daha da değerleneceği tartışılmaz. Ayrıca birçok sertifika programında şöyle bir opsiyon mevcut: Programı başarıyla tamamladıktan sonra o dalın Master diplomalı programına geçiş yapabilirsiniz. Eğer New York University mezunuyum demek istiyorsanız, bu program sizin için ideal.

Boston University Sertifika Programı

5. Boston University 

Sertifika programınızı Amerika’nın öğrenci şehri Boston’da tamamlamak isterseniz, Boston University’nin sertifika programları tam size göre. Boston University de oldukça spesifik dallarda sertifika programı olanağı sunuyor. Inovasyon ve girişimcilik, proje yöneticiliği, e-commerce systemleri ve teknoloji programları gibi yine günümüzün iş dünyasında birçok kişinin eğitim almaya ihtiyaç duyduğu bu sertifika programlarını başarıyla tamamlamak için en az 3.0’la mezun olmasınız. Programlar hakkında okulun websitesinde bilgi edinmek için tıklayınız.

Eğer bu programlara Pavlov’s Partner ile başvurmak veya okullar hakkında danışmanlık almak isterseniz, bilgi@pavlovspartner.com‘a mail atabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Paylaş

1 YorumOn Amerika’daki En Popüler Sertifika Programları

  • Merhabalar,
    Türkiye’de kendini geliştirmek adına ve psikoloji alanında alanıbilecek bir çok eğitim var ama bunların içinde en popüler ve en iyi eğitimi verenler kimlerdir ?
    Teşekkürler . .

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial