Google Kurucuları Montessori Eğitimi’nden Bahsediyorlar

Montessori Okulları
Eğitimde Yeni Akım: Montessori Okulları
16 Mayıs 2012
Iradeyi Guclendirmek Icin
Iradeyi Güçlendirmek İçin 3 Strateji
18 Mayıs 2012

Google Kurucuları Montessori Eğitimi’nden Bahsediyorlar

Sergey Brin ve Larry Page – Montessori Eğitimi Üzerine

Google kurucuları, Sergey Brin ve Larry Page, başarı hikayeleri arkasında ne hırs ne de üstün zekanın etkili olduğunu, Montessori Eğitimi’nin başarılarının anahtarı olduğunu anlatıyorlar. Yukarıdan izleyebileceğiniz bu kısa videoya henüz altyazı ekleyemedik, ama konuşmaları sizin için çözümledik:

Barbara Walters:
Bu sene sizi her türlü bilgiye ulaştıran Internet arama motoru, Google, halka arz edildi. Ve bu tam anlamıyla Google’ın iki genç kurucusu çalışkan öğrencinin intikamıydı.

Bu senenin 19 Ağustos ayında Larry Page ve Sergey Brin, Google’ın sahipleri ve kurucular, çok başarılı ‘dot-com’ milyonerleri olarak adlandırıldı. Ve Google sizi Internet üzerinden her türlü bilgiye ulaştıran bu araştırma motoru halka arzedildi.

Ve ikisi dünyanın en genç ve zengin adamları oldular. Her birinin 6 milyar dolarlık serveti var. Birbirleriyle Stanford’da tanıştılar ve hemen iyi anlaştılar.

Birbirleriyle Stanford’da tanıştılar ve hemen iyi anlaştılar.

Sergey Brin: En başta anlaşmamız biraz garip oldu. Aslında ikimiz de birbirimizi çok gıcık buluyorduk.

Barbara Walters:
İkisinin de babası devlette profesördü. Ancak iki genç de başarılarını ne hırsa ne de zekaya bağlıyorlar. Başarılarının sebebini anaokulu yılları olarak gösteriyorlar.

Larry Page: İkimiz de Montessori Eğitimi aldık. Sanırım o kurallara uymama, kendini motive edebilme ve dünyada olanları sorgulamanın genç yaşta aşılanması bizim bazı şeyleri farklı yapmamızda büyük bir etken.

Barbara Walters:
Toplamda 100 milyon civarında kişinin günde 250 milyonun üzerinde arama yapmasıyla kim Google’ın ve Google’ın kurucularının bizi nereye götürebileceğini bilebilir ki?

Facebook Yorumları
Ayşe Canan Altındaş
Ayşe Canan Altındaş
Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'mı tamamladım. Şu anda İstanbul'daki ofisimizde uzman klinik psikolog olarak ve Amerika'ya üniversite ve yüksek lisans başvurularında 6 senelik tecrübemi kullanarak adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Ayrıca Kent Üniversitesi'nde 2018 Bahar Dönemi'nde Gelişim Psikolojisi dersini vermekteyim. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial