Google Kurucuları Montessori Eğitimi’nden Bahsediyorlar

Paylaş

Sergey Brin ve Larry Page – Montessori Eğitimi Üzerine

Google kurucuları, Sergey Brin ve Larry Page, başarı hikayeleri arkasında ne hırs ne de üstün zekanın etkili olduğunu, Montessori Eğitimi’nin başarılarının anahtarı olduğunu anlatıyorlar. Yukarıdan izleyebileceğiniz bu kısa videoya henüz altyazı ekleyemedik, ama konuşmaları sizin için çözümledik:

Barbara Walters:
Bu sene sizi her türlü bilgiye ulaştıran Internet arama motoru, Google, halka arz edildi. Ve bu tam anlamıyla Google’ın iki genç kurucusu çalışkan öğrencinin intikamıydı.

Bu senenin 19 Ağustos ayında Larry Page ve Sergey Brin, Google’ın sahipleri ve kurucular, çok başarılı ‘dot-com’ milyonerleri olarak adlandırıldı. Ve Google sizi Internet üzerinden her türlü bilgiye ulaştıran bu araştırma motoru halka arzedildi.

Ve ikisi dünyanın en genç ve zengin adamları oldular. Her birinin 6 milyar dolarlık serveti var. Birbirleriyle Stanford’da tanıştılar ve hemen iyi anlaştılar.

Birbirleriyle Stanford’da tanıştılar ve hemen iyi anlaştılar.

Sergey Brin: En başta anlaşmamız biraz garip oldu. Aslında ikimiz de birbirimizi çok gıcık buluyorduk.

Barbara Walters:
İkisinin de babası devlette profesördü. Ancak iki genç de başarılarını ne hırsa ne de zekaya bağlıyorlar. Başarılarının sebebini anaokulu yılları olarak gösteriyorlar.

Larry Page: İkimiz de Montessori Eğitimi aldık. Sanırım o kurallara uymama, kendini motive edebilme ve dünyada olanları sorgulamanın genç yaşta aşılanması bizim bazı şeyleri farklı yapmamızda büyük bir etken.

Barbara Walters:
Toplamda 100 milyon civarında kişinin günde 250 milyonun üzerinde arama yapmasıyla kim Google’ın ve Google’ın kurucularının bizi nereye götürebileceğini bilebilir ki?

Facebook Yorumları
Paylaş

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial