Duke Fuqua MBA Programı- 2012-2013 Essay Soruları

Paylaş
Duke Fuqua MBA Basvurulari Sorulari
Duke Fuqua’nın Binası

 

Twitter’da 160 karakterle kendini ifade etmenin artık başvurulardan beklentileri değiştirdiğini Duke Fuqua MBA programı’nın önümüzdeki sene için olan sorularından anlayacaksınız. Duke Fuqua 17 Temmuz’da başvuru sorularını açıkladı. Uzun essay sorularından biri belki de başvuranların zevkle cevaplayacağı: Kendiniz hakkında rastgele 15 bilgi verin. (List 25 random things about yourself.) Okul özellikle başvuranların kendilerini sınırlamamasını, önemli hayat tecrübelerinden, sevdikleri sevmedikleri şeylere, hobilerine, başarılarına, eğlenceli bilgilere kadar kendilerini başvuru ofisine daha kapsamli ve renkli tanıtacak her bilgiyi yazabileceklerini söylüyor.

Duke büyük bir değişikliğe giderek geçen sene 2 sayfada cevaplanabilen 3 uzun ve klasik MBA başvurusu sorusunu sadece 250 karaktere indirmiş. Bu sorular:

1.  MBA sonrası kısa dönem kariyer planlarınız nedir? (What are your short-term goals, post-MBA?)

2.  Uzun dönem kariyer planlarınız nedir? (What are your long-term goals?)

3.  Hayat bilinmezliklerle dolu. Bu yüzden kariyerde ilerlemek çabuk adapte olabilen bir karakter gerektiriyor. Eğer bir önceki essayde belirttiğiniz kısa dönem kariyer planlarınız gerçekleşmezse nasıl bir yol izleyeceksiniz? (Life is full of uncertainties, and plans and circumstances can change. As a result, navigating a career requires you to be adaptable. Should the short-term goals that you provided above not materialize what alternative directions have you considered?)MBA Basvuru Soruları

Duke Fuqua’nın başvuru ofisi ya  2 sayfalık, çoğunlukla başvuranların başarılarını abarttığı essayleri okumaktan bıktı, ya da bir değişiklik yapıp başvuranların sosyal medya’da yaptıkları gibi kendilerini başvurularda kısacık nasıl ifade edeceklerini merak ettiler.

Duke’un 2. diğer uzun sorusu ise şu:

Aileniz, arkadaşlarınız ve beraber çalıştığınız insanlar neden Duke’a gitmek istiyorsanız diye sorunca onlara ne diyorsunuz? Sizin için en anlamlı sebepleri paylaşın.

(When asked by your family, friends, and colleagues why you want to go to Duke, what do you tell them? Share the reasons that are most meaningful to you.)

Duke Fuqua’nın websitesinden başvurunun diğer bölümleri hakkında bilgi almak için:

http://www.fuqua.duke.edu/programs/duke_mba/daytime/apply_daytime/

Eminiz gelecek sene Duke Fuqua’ya başvuran birçok kişi diğer başvurudaki soruların aksine, bu soruları severek yanıtlayacak!

Facebook Yorumları
Paylaş

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial