Tembel ama Eğlenceli Haftasonu Aktiviteleri

Paylaş

 

Haftasonları eğlenmek için illa ki egzotik ve çok para harcayacağınız şeyler yapmanıza gerek yok. Bazen eğlenmek için tek yapmanız gereken kendiniz, ve uzun süredir aklınızdan çıkmış birkaç aktivite. Bu 12 maddelik ‘tembel ama eğlenceli haftasonu aktiviteleri’ listesini okuyun, çok para harcamadan eğlenin ve mutlu olun!

1. Uzakta yaşayan bir arkadaşınızla skype’ta buluşun, aynı anda film izleyin ve bazen filmi durdurup üstüne konuşun.

yagmur-pencerede-kitap2. 3-5 TL’ye bile harika t-shirtler bulabileceğiniz Terkos Pasajına gidin, ikinci-el kıyafet mağazalarını gezin ve kendinize belirlediğiniz 25 TL’lik bütçeyle kendinize birşeyler alın!

3. IKEA’dan kendiniz kuracağınız birşeyler satın alın. Örneğin, kütüphane gibi. Çivilerle, tornavidalarla oynayın, yeni kütüphanenizi kendi ellerinizle kurun ve sonra da kitaplarınızı içine yerleştirin.

4. Yağmur yağıyorsa sakin bir cafeye gidip yeni aldığınız bir kitabı okuyun.

5. Kitabınız yoksa sahafları dolaşın, eski kitaplara bakın, dokunun, karıştırın ve beğendiğiniz birini satın alın.

 

6. İstanbul’da yaşıyorsanız şehir hatları vapuruna binip ister aynı hatta gidip gelin, ister bir durakta inip bir başkasına binin. Vapurdayken insanları inceleyin, kitap okuyun, bulmaca çözün ve arada gözünüzün denize dalmasına izin verin.

Kedilerin Psikolojisi7. Marketten kedi maması alın ve onunla sokaklarda dolanarak sokak kedilerini besleyin.

8. Çoook uzun sürede fırında pişecek, sizin yemek yapma yeteneklerinizi biraz veya çokça zorlayan etli bir yemek yapmayı deneyin. Eğer sonu başarısızlıkla sonuçlanırsa üzülmeyin, en azından denediniz. Eğer sonucu beğenirseniz, mutluluktan uçun ve sevdiklerinizle yemeği paylaşın.

 

 

 

Çizgi Film Karakteri Çizmek

9. Sevdiğiniz bir Disney karakterini Internet’ten resmine bakıp kuru kalem çizmeyi deneyin. En azından iyi olana kadar birkaç defa deneyin 🙂

10. Hiç bilmediğiniz bir konuda bir Wikipedia makalesini tamamen okuyun ve bu yeni öğrendiğiniz ilginç şeyi sevdiklerinize anlatın.

11. Markete gidin ve daha önce hep denemek istediğiniz ama hiç denemediğiniz bir yiyecek alın (sebze, abur cubur, içecek, herşey olur.).

12. Tavada mısır patlatın. Ve patlarken başından ayrılmayın. Mısırın ısıda aldığı farklı form ve çıkardığı sesler sizi hem şaşırtacak, hem de eğlendirecek.

Herkese mutlu haftasonları!

Ayşe Canan Altındaş

Facebook Yorumları
Paylaş

6 YorumOn Tembel ama Eğlenceli Haftasonu Aktiviteleri

  • Seni severek, zevkle takip ediyorum. Gerçekten yazılarını okumak çok keyifli 🙂

  • Ayrıca şunu da eklemek isterim, seni yakınen tanımak ve sohbet etmekte eminim blog yazılarını okumak kadar keyiflidir. Bir ara kendi anılarından da bahsedeceğin yazılar yazar mısın? En azından güzel anılarından yola çıkarak seni tanırız 🙂

  • Keyifli bir yazı olmuş. İlerleyen haftasonlarında tekrar göz atmak üzere telefonuma kaydediyorum. 🙂

  • Valla bende 13. sünü tavsiye edeyim 😀 yanınıza bir kaç kişi bulun ve Beyoğlu’na gidin Excape Gerçek Evden Kaçış Oyununu oynayın. 60 dakika içinde kilitli kaldığınız evdeki bilmeceleri çözün ve evden kaçmaya çalışın. Evet bu başlıklar kadar ucuz fiyatlı değil ama her kuruşa değen bir heyecan ve aktivite. Ama tabii önce rezervasyon yaptırın 😀

  • peki nedenini bilmediğimiz konularda yapabilmeyi arzulayıpta yapamadığımız ve en derinden strese sokup başımın feci derecede ağrımasına neden olan o durumlar varya işte onların hepsinin canı cehenneme ( biraz olsun beni rahatlattın yeni beyin hocam Ayşe Canan Altındaş teşekkürler…)

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial