Utangaç Insanlar Nasıl Flört Eder?

Paylaş

 

Utangaç insanlar da flört eder! Ama nasıl? Eğer utangaçsanız veya hoşlandığınız kişi utangaç ise, kendinizi tanımak veya karşınızdakini okumak için bu yazı birebir.

Utangaçlarda Göz Teması1. Göz teması

Göz teması utangaç insanların belki de en zorlandıkları, ama karşılarındaki insan farketmiyorken de belki de en sık yaptıkları flörtleşme tekniğidir. Öyle ki, onların bakışlarını yakaladığınız anda rahatsızlandıklarını, hafif ter döktüklerini göreceksiniz. Utangaçsanız napmalısınız peki? Gözlerinizi daha dengeli

kullanın. Bir insanı gözlerle incelemek keyif verici birşey olabilir, ancak karşınızdaki kişi bunu farkettiğinde bakışlarınızdan ve sizden fazlasıyla rahatsız olabilir.

2. Parmaklarını veya ellerini birbirine dolamak

Rahatsız olduğumuz anlarda ellerimizi nereye koyacağımızı bilemeyiz. Sanki ellerimiz, kollarımız ve parmaklarımız gereksiz birer uzantıdır. Utangaç insanlar da, flörtleştikleri anlarda huzursuz olduklarından ellerini veya parmaklarını birbirine dolarlar. Bu belki onu gözlemleyen birine fazlasıyla garip bile gelebilir. Sanki elleriyle gizli bir işaret yapar gibi duran utangaç insanın ne yaptığını anlayamayabilir. Ancak biriyle konuşurken en etkili el, kol kullanımı konuşmanızın ritmine uygun hareketlerdir.

Utangaç Olmak

3. Fazlasıyla iğneleyeci konuşmak

Utangaç biri olarak, birisiyle flö

rtleşirken onu sürekli iğnelediğinizi mi farkediyorsunuz? Ve sizin bu iğnelemeleriniz karşısında hoşlandığınız kişi her seferinde biraz yerinden sıçrayıp, ne tepki vereceğini bilemiyor mu? Hatta siz bile karşınızdakini hafiften inciten bu iğnelemeleriniz karşısında şaşırıyorsunuz. Peki neden böyle yapıyorsunuz? Çünkü karşınızdakine pozitif şeyleri nasıl dile getireceğinizi bilemiyorsunuz. Ayrıca sıkça suskun ve çevresini iyi gözlemleyen biri olarak etrafınızdakileri iyi okuyabiliyorsunuz. İğnelemelerinizin büyük bir kısmında doğruluk var büyük ihtimalle. Ancak kendinizi tutun, ve sohbetinize biraz da karşınızdakinin iyi özelliklerini vurgulayan veya onu neşelendirecek cümleler serpiştirin.

4. Hep arkadaş kalmak

Utangaç insanlar için belki de en korkutucu şeylerden biri, aralarında iyi bir dostluk varsa hoşlandıkları kişiyle bu ilişkiyi mahvetmektir. Arkadaşlığı geride bırakacak yeni bir sayfa açacak insiyatifi çok zor alırlar. Bu arada kalma durumu da onların bazen kıskanç ve çekilmez bir arkadaş olmasına sebep olur. Hoşlandıkları arkadaşlarını bir başkasına kaptıracaklarını düşündükleri anda birdenbire parlayıp, anlamsız  şeylere çatabilirler. Eğer siz de bu utangaç kişiden hoşlanıyorsanız insiyatif alın, çünkü onlar o riski çok zor alacaklardır.

Utangaç İnsanlar Aşıkken

5. Duyguları tutup, sonra birden patlamak

Bu patlama genelde utangaç insanların kendilerini daha rahat hissettikleri bir anda gerçekleşir. Eğer ki utangaç kişi biraz alkol almışsa, veya kendini daha rahat hissettikleri bir ortamdaysa, size abartı gelebilecek şekilde bir anda duygularını üstünüze boşanırcasına ifade edebilir. Çünkü utangaç kişi duygusal ilişkilerinde strateji ve taktik uygulamaz Şartlara bağlı olarak duygularını ifade eder. Eğer ki size karşı hissetikleri artık dayanılmaz kendisi için dayanılmaz bir hal alıyorsa, size çok dramatik gelebilecek bir şekilde duygularını ifade edebilirler.

Facebook'ta Utangaç İnsanlar

6. Son olarak: Facebook’ta ‘Beğen’ butonu.

Sosyal hayatımız online mecraya taşındıkça, sosyal ağlarda küçük manevralar hoşlanılan kişiye bir mesaj iletmek için artık sıkça kullanılıyor. Psikolojik araştırmalar gösteriyor ki, gerçek hayatta içe dönük insanlar, online’da kendilerini daha rahat ifade edebiliyorlar. Yani gerçek hayatta utangaç olarak tanıdığınız biri Facebook’ta sık sık fotoğraflarınızı beğeniyorsa, size küçük bir mesaj vermeye çalışıyor olabilir. 😉

Ayşe Canan Altındaş

Facebook Yorumları
Paylaş

Yorum Yazın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Mobile Sliding Menu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial